خرید نهال پسته | نهالستان غرب نهال

خرید نهال پسته

مجوز تولید نهال
نحوه خرید نهال پسته؟
جهت خرید و سفارش نهال پسته شما میتوانید از طریق واتساپ و تماس تلفنی با کارشناسان نهالستان غرب نهال به شماره ۰۹۰۲۶۵۱۳۲۰۹ در تماس باشید
اطلاع از قیمت نهال پسته؟
قیمت نهال برای انواع ارقام نهال پسته متفاوت می باشد بسته به بذری بودن و پیوندی بودن و همچنین وارداتی بودن نهال متفاوت است ، جهت اطلاع از قیمت نهال پسته با کارشناسان نهالستان غرب نهال در تماس باشید
زمان مناسب کاشت نهال پسته؟
بهترین زمان برای کاشت انواع نهال پسته اواخر پاییز و اوایل فصل زمستان می باشد ، زیرا در این زمان ریشه نهال پسته در حالت خواب به سر می برد و آماده رشد در فصل بهار می باشد

خرید نهال پسته

لیست ارقام نهال پسته در غرب نهال
خرید نهال پسته دامغان

خرید نهال پسته دامغان

یکی از انواع نهال هایی که در بسیاری از مناطق ایران آن را می کاشتند و از آن بهره برداری می نمودند پسته دامغان؛ می باشد. در قسمت شمال شرقی ایران این نهال را بسیار می کارند، ولی باید بدانید که این نهال تنها در این مناطق کاشته نمی شود. اگر شما با نحوه کاشت و مراقبت از آن آشنایی داشته باشید می توانید آن را در هر منطقه دیگری که تمایل دارید بکارید و از آن میوه های خوب و با کیفیتی برداشت کنید. تنها باید دقت داشته باشید که مناطق مورد نظر کاشت این نهال را با دقت انتخاب کنید.

معرفی نهال پسته

همه نکات برای کاشت نهال وجود دارد تا گیاهان خریداری شده خود را به بهترین شکل ممکن رشد دهید. گل نهال پسته دامغان ؛ دو پایه دارد یعنی هر دو نوع نر و ماده دارد. در خوشه نرها میوه هایی که رشد می کنند به هم چسبیده و فشرده می شوند.
اما در نوع ماده فاصله میوه ها تا حدی با یکدیگر زیاد است به همین دلیل به آن خوشه ای و سست گفته می شود. برای کاشت این نهال ها در بهترین شرایط ، برخی از ویژگی های مهم آن را ذکر خواهیم کرد. برخی از مهمترین و اصلی ترین ویژگیهای نهال پسته دامغان. این به رشد آنها نیاز دارد و شما باید از آنها آگاه باشید:
ویژگی های آب و هوایی پسته دامغان: یکی از مهمترین ویژگی های پسته دامغان این است که در برابر سرما زمستان و گرمای تابستان بسیار مقاوم است. یکی از مهمترین مواردی که باید در مورد آب و هوای مناسب این نهال در خاطر داشته باشید ، کاشتن آن در مناطق مرطوب نیست. اگر رطوبت زیادی در زمین وجود داشته باشد ، نهال ها ممکن است دچار بیماری لثه شده و روی یقه درخت پوسیده شوند. این بیماری می تواند نهال ها را به مرور ضعیف کرده و پس از مدتی کاملاً از بین ببرد. این نهال در برابر کم آبی و خشکی بسیار مقاوم هستند. مقاومت آن چنان زیاد است که می توانید برخی از درختان کهنسال را برای مدت زمان طولانی ، مثلاً چند سال ، بدون آب نگه دارید.
خصوصیات خاک نهال پسته دامغان: بهترین نوع خاکی که می توانید برای کاشت نهال پسته دامغان انتخاب کنید ، خاکهای سبک لومی است که به آن ماسه نیز می گویند. اگر زمین برای کاشت نهال شما سبک باشد ، استفاده از کود گزینه خوبی برای رشد خوب نهال در صورت استفاده از آن است. اما باید بدانید که در زمین های سنگین ، رطوبت زیادی باقی مانده و نباید از این گزینه استفاده کنید. بنابراین ، برای زمین های سنگین ، نباید کود را انتخاب کنید ، زیرا از رشد نهال نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت. این پسته دامغان ؛ می تواند شوری خاک را تا حد بسیار کمی تحمل کند. اما مراقب باشید که شوری خاک نباید زیاد باشد.
خصوصیات آبیاری پسته دامغان: اگرچه نهال پسته دامغان. در برابر کم آبی بسیار مقاوم است اما باید مراقب سیستم آبیاری آن باشید. به خصوص هنگامی که فقط در حال کاشت نهال هستید ، باید به این ویژگی توجه زیادی داشته باشید. شما باید بدانید که آبیاری چه مدت طول می کشد تا نیاز آبیاری نهال را برطرف کنید. نهال هایی که 1 تا 3 سال دارند باید چرخه آبیاری 7 تا 10 روز داشته باشند. درختانی که 3 تا 6 سال دارند باید برای نهال پسته دامغان چرخه آبیاری 12 تا 20 روز داشته باشند. رشد خوبی را تجربه کنید. باید در نظر داشته باشید که اگر چرخه آبیاری 1 ماهه باشد ، در هر آبیاری باید مقدار زیادی آب به درخت بدهید. در هر صورت اطمینان حاصل کنید که رطوبت زیادی به خاک نهال وارد نشود.
گفتگوی واتساپ