خرید نهال بادام | نهالستان غرب نهال

خرید نهال بادام

مجوز تولید نهال
نحوه خرید نهال بادام؟
جهت خرید و سفارش نهال بادام شما میتوانید از طریق واتساپ و تماس تلفنی با کارشناسان نهالستان غرب نهال به شماره ۰۹۰۲۶۵۱۳۲۰۹ در تماس باشید
اطلاع از قیمت نهال بادام؟
قیمت نهال برای انواع ارقام نهال بادام متفاوت می باشد بسته به بذری بودن و پیوندی بودن و همچنین وارداتی بودن نهال متفاوت است ، جهت اطلاع از قیمت نهال بادام با کارشناسان نهالستان غرب نهال در تماس باشید
زمان مناسب کاشت نهال بادام؟
بهترین زمان برای کاشت انواع نهال بادام اواخر پاییز و اوایل فصل زمستان می باشد ، زیرا در این زمان ریشه نهال بادام در حالت خواب به سر می برد و آماده رشد در فصل بهار می باشد

خرید نهال بادام

لیست ارقام نهال بادام در غرب نهال
خرید نهال بادام دیر گل آذر

خرید نهال بادام دیر گل آذر

این گونه نهال بادام که آذر نام دارد از ایران نشات می گیرد و کشت آن نسبتاً آسان است. این درخت بادام دیرگل و مثمر ثمر است و این محصول از نظر گلدهی بیشتر طول می کشد. محصول شما به صورت رس تهیه می شود. خاک مناسب برای کاشت این نهال های بادام ماسه و خاک رس است. با بادام دیرگل ، بهترین نهال بادام برای مناطق سردسیر ؛ نامیده می شود. لازم به ذکر است که عمر مفید و اقتصادی این درخت بادام 35 تا 45 سال است. قیمت نهال بادام در این رقم ، بسته به سن نهال ، در حدود 10 تا 13 هزار تومان است.
خرید نهال بادام کاغذی

خرید نهال بادام کاغذی

ارقام دیگر نهال بادام ، کاغذی از مقاومت و دوام بالایی برخوردار هستند. این نهال یک گل زودرس است و قدرت و سرعت رشد آن بسیار عالی است ، به همین دلیل آن را برداشت زودرس می دانند. به طور کلی ، عواملی مانند آب و خاک ، کوددهی و آبیاری که بر کیفیت این بادام تأثیر می گذارند باید در نظر گرفته شوند. عمر مفید این نهال 25 تا 30 سال است و پس از این زمان کیفیت آن کاهش می یابد. پوست این محصول همانطور که از نامش پیداست نازک و کاغذ مانند است. قیمت نهال بادام 12-15 تومان است.
خرید نهال بادام فرانیس

خرید نهال بادام فرانیس

کشور مبدا نهال بادام در فرانسه است. می توان گفت که زمان گلدهی این محصول بسته به مکان کاشت دیر است. درصد مغز این بادام تا 50٪ عددی است و می توان گفت درصد باینری این بادام کم است. فرانیس بادام ارقام سهند و شکوفه است. درختی قوی ، دیر شکوفا ، فرانسوی ، درخت بادام ، برداشت آسان و دارای پوست سبز که به راحتی شکافته می شود. قیمت نهال بادام ، این رقم 14-16 تومان است. یکی از بهترین نهال های بادام از ایران شناخته شده است.
خرید نهال بادام شکوفه

خرید نهال بادام شکوفه

این نهال ها بادام هستند. گونه ای است که از ایران نشات می گیرد و پوستی نسبتاً سفت دارد. این نهال به دلیل سرعت رشد و مقاومت متوسط ​​دیر تولید می شود. یکی از مهمترین ویژگی های این بادام مقاومت در برابر سرمای بهاره است. ریشه این درخت بادام است. از قدرت و استقامت بالایی برخوردار است. میوه آن سفت و پوست آن سبز است. یکی از کاربردها و خصوصیات اصلی این بادام تهیه آجیل ، بهداشت و مواد آرایشی است. این گیاه؛ نیاز به خاک کشاورزی حاصلخیز ؛ با شخم زدن مناسب می توان به آن دست یافت.
خرید نهال بادام سهندی

خرید نهال بادام سهندی

این نهال بادام قوی و مقاوم است و در مناطقی که خاک کوهستانی است می توان آن را به خوبی پرورش داد. کشور سازنده این محصول ایران است و کیفیت آن عالی است. پوست بادام سهندی بسیار سخت و محکم است. درخت بادام به دلیل سرعت رشد متوسط ​​یکی از ارقام دیررس است. بارزترین ویژگی این محصول استفاده از آن در صنعت آجیل ، تهیه شیرینی سازی و تهیه پودر بادام با اهداف خاص است. هرس نهال بادام؛ می تواند نقش مهمی در بهبود کیفیت خود داشته باشد. یکی از نهال های بادام. می توان آن را به صورت بذر پرورش داد و در فروشگاه های نهال عرضه کرد.
خرید نهال بادام سوپرنوا

خرید نهال بادام سوپرنوا

این نژاد درخت بادام ، مناسب برای مناطق دارای چشمه های آب سرد است. نام دیگر نهال های بادام سوپرانا نیز بادام خوشه ای است. این رقم مقاومت بالایی در برابر سرما دارد و زمان گلدهی آن نسبت به سایر ارقام نسبتاً دیر است. این تعداد نهال بادام باید بر اساس اندازه خاک کاشته شود ، چیزی در حدود 6 در 9 متر ، که یک عدد متغیر است. درصد دو برابر این رقم بادام تقریباً 19 درصد است. در پاییز ، بیشتر این نهال ها بادام. ریشه لخت فروخته می شود و روزهای دیگر در گلدان عرضه می شود.
خرید نهال بادام مامایی

خرید نهال بادام مامایی

در مناطق نسبتاً سرد ، این نوع نهال که مامایی نام دارد می توان برای کشت استفاده کنید. بادام مامایی رشد قوی دارد و پوست آن بسیار سخت است. گلهای ابن بادام صورتی یا سفید هستند و جلوه بسیار زیبایی به درخت می دهند. طول عمر این درخت بادام 25 تا 35 سال است قیمت نهال بادام در یک رده بسیار مناسب است. فاصله کاشت این رقم درختی بادام 4 * 4 است.
خرید نهال بادام سنگی

خرید نهال بادام سنگی

نهال بادام سنگی همانطور که از نام آن پیداست دارای سطح سختی است. یکی از مزایای بادام مقاومت زیاد در برابر کم آبی است. به طور کلی ، درخت بادام سنگی یکی از شناخته شده ترین نهال های بادام در ایران است. بعد از خرید نهال و کاشت آنها ، کوددهی و آبیاری مناسب می تواند به عملکرد بهتر درخت شما کمک کند. به همین دلیل ، برای مناطقی که آب کافی برای کشاورزی و باغداری ندارند ، این نهال بادام بهترین گزینه است.
خرید نهال بادام فراسلیس

خرید نهال بادام فراسلیس

اول از همه ، باید بدانید که زیستگاه این نهال بادام فرانسه است و قدرت رشد آن متوسط ​​است. بادام فرانسلیس یکی از اولین ارقام است و پوست آن سفت و محکم است و کیفیت این محصول از این قبیل است. اندازه این محصول نسبتاً کوچک و شکل آن مطلوب و جذاب است. کاشت نهال بادام در مناطق مرطوب توصیه نمی شود و در برابر آسیب و باکتری مقاوم است. به طور کلی ، عوامل م toثر در بهبود کیفیت این نوع نهال بادام کوددهی ، آبیاری و هرس به موقع است.
خرید نهال بادام فراستار

خرید نهال بادام فراستار

منشا این نهال بادام فرانسه است که قدرت زیادی دارد. ارتفاع و شکل درخت بادام، فراستار با شاخ و برگ کمی کشیده شده است. ویژگی های این بادام کشیده ، گسترده و از طعم دلخواه است. سرعت باردهی این محصول کند بوده و محصول آن دیر به دست می آید. قیمت نهال بادام ، این رقم نسبتا مناسب و ارزان است.
خرید نهال بادام فرانکولی

خرید نهال بادام فرانکولی

از آنجا که منشأ این نژاد نهال بادام اسپانیا است ، اما می توان آن را به خارج از کشور صادر و وارد کرد. ریشه و قدرت این نوع بادام بسیار قوی است و محصول به طور مثمر ثمر حاصل می شود. ویژگی مهم این محصول سختی و سفتی پوست شما است. این محصول در برابر بیماری های مربوط به این نهال بادام بسیار مقاوم است. شرایط هرس درخت بادام بسیار ساده است ، که در بهبود کیفیت موثر خواهد بود.
خرید نهال بادام گلوریتا

خرید نهال بادام گلوریتا

منشأ این رقم درخت بادام در اسپانیا است و قدرت رشد آن بسیار زیاد است.نوع بادام گلوریتا یکی از اولین نهال های نهال بادام است. این رقم پوست سختی دارد و دانه آن مانند سایر ارقام این رقم بادام تیز و بیضی شکل است. هرس این درخت نسبتاً است و می تواند دوام و ماندگاری این رقم درخت بادام را افزایش دهد. برجسته ترین ویژگی این رقم نهال بادام ، از نظر تجاری است و می تواند برای رونق تجاری و منبع درآمد مفید و موثر باشد.
خرید نهال بادام لورانی

خرید نهال بادام لورانی

این رقم از نهال های بادام منشا فرانسه است که قدرت رشد متوسطی دارد. ارتفاع این درخت بادام شیب دار و گسترده است و محصولات غنی است. این رقم بادام به صورت مرحله ای رشد می کند و قابل برداشت است. اگر عمر مفید و اقتصادی آن کاهش یابد ، کیفیت آن بسیار کاهش می یابد. به طور کلی ، قیمت نهال بادام ، این رقم به دلیل کمیاب بودن در دسترس نیست.
خرید نهال بادام مارکوانا

خرید نهال بادام مارکوانا

این یک رقم از نهال های بادام ، از اسپانیا است که دارای رشد متوسطی است. ارتفاع این درخت عمودی و پر از برگ است و به دلیل مقاومت متوسط ​​و سرعت رشد دیر است. مشخصات این نوع نهال بادام سختی پوست و دانه آن گرد و کوتاه است. لازم به ذکر است که بارزترین ویژگی این محصول تهیه انواع شیرینی است. کیفیت این بادام بسیار رایج و چشمگیر است ، که برای مردم بسیار مهم است.
خرید نهال بادام مسبورا

خرید نهال بادام مسبورا

این بادام محصولی از کشور اسپانیا است که به تدریج در سایر مناطق یافت می شود. یکی از ویژگی های این نهال های بادام قدرت آنهاست که باعث افزایش عمر اقتصادی این نهال ها می شود. قد بلند این درختان بادام از دسترسی آسان به محصولات آنها جلوگیری می کند. از ویژگی های مهم این محصول می توان به سختی پوست اشاره کرد ، اما در عین حال کیفیت آن برای افراد مهم است. هرس مهمترین ویژگی این درخت بادام است که باعث افزایش عملکرد آن می شود.
خرید نهال بادام نان پریل

خرید نهال بادام نان پریل

این نهال بادام بومی ایالات متحده ، ریشه و شاخه های محکمی دارد. پوست این نوع بادام سخت و شکل آن یکنواخت ، کشیده و زیبا است. سرعت باردهی آن متوسط ​​است و می توان سالانه در زمان مشخصی آن را برداشت کرد. این درخت بادام به برخی بیماری ها حساس است و باید در شرایط خوبی نگهداری شود. ویژگی مهم این بادام استفاده از آن به عنوان گردو و شیرینی پزی است. قیمت نهال بادام ، می توانید این رقم را از مهندسان غرب نهال بخواهید.
خرید نهال بادام استیلیتل

خرید نهال بادام استیلیتل

این رقم نهال بادام مخصوص فرانسه است ، دارای استحکام متوسط ​​تا قوی. ظاهر و ارتفاع این درخت بادام به نصف بلند و محصولات غنی است. اگرچه این محصول دیر شکوفا می شود اما میوه زودرس می شود زیرا سرعت رشد بالایی دارد. روش استفاده از این محصول متنوع و متنوع و در برابر برخی از بیماری های قارچی است که می تواند باشد. می توان گفت که قطعاً یکی از بهترین نهال های بادام در فرانسه است. مغز بادام درصد بسیار کمی از دوقلوها در این شکل دارد.
خرید نهال بادام تگزاس

خرید نهال بادام تگزاس

این نهال بادام ، با ریشه و قدرت قوی ، یکی از ارقام مربوط به ایالات متحده آمریکا است. این محصول به دلیل پایین بودن رشد ، بلند و بسیار دیررس است. پوست آنها سخت اما نسبتاً نازک و مغز آنها کوتاه ، ضخیم و تیز است. هرس ، که یکی از اقدامات لازم برای نهال بادام است ، برای این نهال به راحتی امکان پذیر است. ویژگی بارز این بادام تگزاس مقاومت در برابر بیماری های قارچی است. قیمت نهال بادام ، این نژاد در گروه نهال ارزان است.
خرید نهال بادام تونو

خرید نهال بادام تونو

یکی از ارقام نسبتاً کمیاب نهال بادام تونو است که از ایتالیا نشات گرفته است. محصول بدست آمده از این نهال ها پوستی سنگی دارد و عملکرد بالایی دارد. سرعت رشد این محصول در مناطقی که سرما و یخبندان زیاد است بهتر از سایر مناطق است. این درخت بادام از ارقام دیرگل است که دارای عمر مفید و اقتصادی 35 تا 45 سال است و پس از این مدت با کاهش باردهی روبرو می شود. شکل مغزی این نوع بادام بیضی و کشیده و رنگ پوست آن سبز تیره است. هر نوع بادام اگر طبق قوانین رشد کند قطعاً می تواند بهترین نهال بادام باشد.
خرید نهال بادام کلون

خرید نهال بادام کلون

منشا این نهال بادام اسپانیا است و قدرت زیادی دارد. ارتفاع این نهال گسترده است و شاخ و برگ آن به حدی است که اطراف محصول را کاملاً پوشانده است. سرعت باردهی این انواع درخت بادام بسیار سریع است و برداشت زودهنگام حاصل می شود. لازم به ذکر است که این محصول در برابر بیماری فوزیکوکوم بسیار مقاوم است و هرس آن آسان است. برجسته ترین ویژگی این گیاه بادام استفاده از آن در کاربردهای مختلف شیرینی سازی ، آجیل و محصولات مختلف است.
خرید نهال بادام پسته ای

خرید نهال بادام پسته ای

نهال بادام پسته ای محصول غرب آسیا است و زادگاه اصلی آنها ایران است. این نهال از نظر شکل و قد نیمی از قد بلند است و شاخ و برگ آن به راحتی قابل دسترسی است. به طور کلی ، این محصول دیر به دست می آید زیرا قدرت و سرعت رشد آن متوسط ​​است. این درخت بادام اغلب 20 سال عمر اقتصادی دارد و پس از این دوره افت کیفیت را تجربه می کند. مهمترین ویژگی این نهال مقاومت فوق العاده آن در برابر خشکی و گرما است. برداشت این محصول در اواخر مرداد و اوایل شهریور قابل انجام است.
خرید نهال بادام دسمیو مارکونا

خرید نهال بادام دسمیو مارکونا

زیستگاه و منشأ این رقم نهال بادام ، اسپانیا است و این نهال از مقاومت متوسطی برخوردار است. بادام دسمیو مارکونا پوست بسیار سختی دارد و هسته آن کشیده و نوک تیز است. این نهال سالانه برداشت می شود و به دلیل مقاومت و رشد بالایی که دارد ، نهال اولیه محسوب می شود. یکی از مهمترین ویژگی های درخت بادام توانایی مقاومت در برابر سرما و گرمای غیر قابل پیش بینی است. به طور کلی هرس نهال بادام می تواند در رشد و کیفیت این محصول موثر باشد.
خرید نهال بادام فرار دوئل

خرید نهال بادام فرار دوئل

این نهال بادام دارای ریشه و شاخه های سفت است و محصول آن مثمر ثمر و چشمگیر است. پوست این محصول دارای رنگ سبز سخت است که به راحتی از بین می رود. بادام فرار دوئل ، مانند سایر ارقام نهال بادام ، از کیفیت بالایی برخوردار است. برجسته ترین ویژگی های این محصول دوام و مقاومت بالا در برابر سرما و گرما است. آنچه قابل توجه است این است که هرس این درخت بادام باعث افزایش عمر اقتصادی آن خواهد شد.
خرید نهال بادام فراکنس

خرید نهال بادام فراکنس

این تیره نهال بادام ، بومی فرانسه ، درختی بزرگ ، قوی ، بلند و پهن است. بادام فراکنس در اکثر مواقع پوست سخت و مغزی دوقلو دارد. سرعت و قدرت رشد و باردهی این محصول متوسط ​​است و اگر تمام مراحل مربوط به کاشت آن با دقت انجام شود. ویژگی مهم این بادام استفاده و کاربرد این محصول در تهیه انواع شیرینی ها ، محصولات بهداشتی و مغزها است. ارتفاع درخت این رقم حدود 3 تا 5 متر از سطح زمین است و قیمت نهال بادام ، این رقم نسبتاً گران است.

معرفی نهال بادام

مغز بادام یکی از مغذی ترین و مغذی ترین آجیل ها است. درخت بادام در انواع خاکها و شرایط آب و هوایی یک درخت مقاوم و قابل کشت محسوب می شود. در زمینی که نه درخت و نه گیاه قابل کاشت نیست ، می توان درختان بادام را کاشت و این باعث می شود بادام یک درخت سودآور باشد. نهال بادام بیشترین بازده را در مناطق خشک و کوهستانی دارد ، با این حال می توان آن را در آب و هوای مدیترانه ای و یا سرد کشت کرد.
مغز بادام یکی از محبوب ترین انواع مغز است که کاربردهای زیادی دارد. علاوه بر مصرف خوراکی ، از روغن بادام برای تهیه انواع روغن ها ، کرم ها و محصولات مراقبت نیز استفاده می شود.
ایجاد بادام نهالستان علاوه بر اینکه به تجهیزات زیادی احتیاج ندارد ، بسیار سودآور است. در ادامه ، خواص ، کاشت ، نگهداری و برداشت نهال های بادام را بررسی خواهیم کرد.
مغز بادام چندین ویژگی دارد. این میوه بومی ایران و کشورهای همسایه مانند ترکمنستان ، قزاقستان ، قرقیزستان ، ازبکستان و تاجیکستان است. در ایران ، استان خراسان رضوی یکی از مهمترین مراکز رشد درختان بادام است. از رویشگاه اصلی درخت بادام ، می توان دریافت که بادام در مناطق خشک و کوهستانی به خوبی رشد می کند.
نهال های بادام انواع مختلف تلخ و شیرین دارند که نوع شیرین آن خورده و مورد استفاده قرار می گیرد. مغز بادام حاوی انواع پروتئین ها ، فیبر ، مواد مغذی و ویتامین هایی مانند ویتامین A ، ویتامین های گروه B ، فولات ، منیزیم ، فولات ، آهن ، پتاسیم ، فسفر ، روی و مقادیر قابل توجهی ویتامین E است.

رژیم های لاغری از مغز بادام برای کاهش کلسترول و چربی سوزی استفاده می کنند. خواص مغز بادام شامل کاهش کلسترول بد خون ، کاهش بیماری های قلبی عروقی ، ضد سرطان ، جلوگیری از گرفتگی عضلات ، انرژی بخشیدن ، کاهش وزن ، تقویت استخوان ها و دندان ها ، کاهش قند خون و تقویت عملکرد ریه ها است.
مغز بادام همچنین برای زنان باردار و به عنوان غذای کودک بسیار مفید است. نهال بادام را می توان در انواع خاک ها کاشت. این درخت به مراقبت پیچیده زیادی احتیاج ندارد و در برابر کمبود آب مقاوم است. بنابراین می توانید آن را در آب و هوای مختلف و در سرزمین های مختلف بکارید.
دانه های بادام دوستداران سرما هستند. برای کاشت موفقیت آمیز و افزایش احتمال جوانه زنی بذر ، بذرها ابتدا در یک دوره سرد قرار می گیرند. برای این کار ابتدا بذرها را یک شب در یک سطل آب خیس کنید. سپس یک نایلون پلاستیکی برداشته و ماسه را درون آن بریزید. دانه های بادام را در ماسه قرار دهید.
بذرها باید حداقل یک ماه در یخچال نگهداری شوند. دمای مناسب دانه ها بین 2 تا 7 درجه سانتیگراد است. در این مدت بطور منظم از بذرها دیدن کنید و در صورت خشک شدن مرطوب کنید. روش کاشت بذر نسبت به کاشت نهال بادام به زمان و حوصله بیشتری نیاز دارد. در این روش اگر تجربه کافی ندارید ، درصد جوانه زنی کاهش می یابد. بهترین دانه های بادام با قدرت جوانه زنی بالا ، مغز بادام تولید شده در سال گذشته است.
مغز قدیمی باروری خود را از دست می دهند. زمان نگهداری بذرها در یخچال به جوانه زنی آنها بستگی دارد. بنابراین وقتی جوانه ها پوسته بادام خود را از دست داده و خارج شدند ، زمان کاشت آنها فرا رسیده است. بعد ، بذرها را در محل اولیه یا موقتی بکارید. عمق خاک یک گلدان ، که از ریشه زدن جلوگیری می کند ، 2 تا 5 سانتی متر است.
همچنین توصیه می شود در هر سوراخ سه بذر بکارید. وقتی جوانه ها رشد کردند ، می توانید یکی را که بهتر و قوی تر است نگه دارید و دو تای دیگر را کنار بگذارید. به این ترتیب نهال های بادام قوی و سالم خواهید داشت.

اگرچه بادام گیاهی مقاوم است و در هر نوع خاک و آب و هوایی رشد می کند ، اما برای تجاری سازی آن به آب و هوای مناسب ، خاک و آبیاری نیاز دارد. بهترین شرایط آب و هوایی برای رشد درخت بادام آب و هوای خشک و کوهستانی است. مناطقی با تابستان های گرم و خشک ، زمستان های معتدل و چشمه های آب گرم و گرم.
نهال بادام می تواند سرمای متوسط ​​زمستان را تحمل کند. برخی ارقام نهال بادام همچنین می توانند سرمای شدید را تحمل کنند. یکی از نکات مهم در کاشت درختان بادام جلوگیری از یخ زدگی و یخ زدگی گلها در بهار است. مناطقی که دارای یخبندان اواخر بهار هستند ، تأثیر منفی بر عملکرد درخت دارند.
نهال بادام می تواند در هر نوع خاک ، از جمله خاکهای آهکی رشد کند ، اما خاک مطلوب منجر به عملکرد بالاتر و برداشت بادام های بزرگ و سالم می شود.
بهترین خاک برای کشت خاک های سبک بادام شامل لوم شنی ، لوم و خاک رس است. قبل از کاشت نهال یا بذر در زمین ، ابتدا آن را باز کنید تا زهکشی خاک بهتر شود. کودهای حیوانی ، کمپوست و کودهای آلی ، از جمله فسفر و ازت ، برای رشد گیاه ضروری هستند.
درخت بادام انواع مختلفی دارد. هر نوع نهال بادام ویژگی های خاص خود را دارد و برای یک منطقه خاص آب و هوایی مناسب است. از طرف دیگر ، میزان باردهی ، شکل میوه ، کشت و مراقبت از ارقام مختلف با یکدیگر متفاوت است. برای خرید نهال بادام می توانید بیش از 24 نوع نهال اصلی و معروف را از نهال غرب خریداری کنید.
از جمله انواع نهال هایی که می توان در نهال غرب به فروش رساند ، نهال آذر دیرگل، نهال کاغذی، نهال فرانیس، نهال شکوفه، نهال سهند، نهال سوپرنوا، نهال مامایی، نهال سنگی، نهال فراسلیس، نهال فراستار، نهال فرانکولی، نهال گلوریتا، نهال لورانی، نهال مارکوانا، نهال مسبورا، نهال نان پریل، نهال استیلیتل، نهال تگزاس، نهال تونو، نهال کلون، نهال پسته ای، نهال دسمیو مارکونا، نهال فرار دوئل و نهال فراکنس را معرفی کرد. برای خرید انواع نهال بادام با کارشناسان غرب نهال تماس بگیرید و از ویژگی های آنها و نحوه پرورش آنها مطلع شوید.

شما می توانید نهال بادام را در نوامبر و دسامبر بکارید. نهال ها در زمستان به خواب می روند و در بهار فعالیت و فعالیت خود را از سر می گیرند. محل کاشت باید کاملا آفتابی باشد. هنگام کاشت نهال ، حداقل فاصله 6 متر از هر طرف برای درختان را رعایت کنید.
اگر بذر بادام می کارید ، باید بذر را از بهار شروع کنید. در طول تابستان ، بذرها این فرصت را خواهند داشت که از نور خورشید و دمای تابستان بیشترین استفاده را ببرند. برای کاشت بذر و نهال بادام با کارشناسان غرب نهال مشورت کنید.
برای کاشت نهال بادام ابتدا با توجه به محل کاشت ، شرایط آب و هوایی و دمای منطقه و هدف از کاشت درخت بادام ، نهال مناسب تهیه کنید. پس از تهیه نهال مورد نظر در باغ یا باغ سبزیجات خود ، سوراخ هایی به اندازه دو ریشه گیاهچه حفر کنید. سوراخ هایی با قطر 100 سانتی متر معمولاً برای نهال مناسب است. حداقل فاصله نهال ها به رطوبت و میزان بارندگی در منطقه بستگی دارد.
ریشه های درختان بادام در زمین گسترش زیادی دارند ، بنابراین در مناطقی که میزان بارندگی کمتری دارد ، فاصله درختان بیشتر است. در مناطق بسیار خشک و کم باران ، فاصله 10 تا 12 متر و در مناطق بارانی ، فاصله درختان 5 متر است. برای عملکرد بهتر نهال بادام در ته چاه ، مخلوطی از کودها مانند کمپوست ، کود ، کودهای پتاس و فسفات یا پرلیت ریخته و با یک لایه نازک از خاک پوشانده می شود. پس از کاشت نهال ، منطقه اطراف آن با خاک پوشانده شده و به مقدار زیادی آبیاری می شود. هنگام انتقال نهال به محل کاشت ، اطمینان حاصل کنید که ریشه گیاه هوا را نمی بیند. فرسایش ریشه باعث خشک شدن نهال بادام می شود.

نهال بادام در برابر کم آبی ، خاک نامناسب ، سرما و شرایط سخت بسیار مقاوم است. با این حال ، در برابر باد آسیب پذیر است. در باغ بادام باید اقدامات لازم را برای نصب بادشکن انجام دهد. برای این کار می توانید از درختان بلند مانند سرو و چنار استفاده کنید. همچنین ، داشتن دیوارهای بلند در باغ می تواند چیزی مثر باشد. نکته مهم دیگر در نگهداری از درختان بادام آبیاری است.
نهال بادام در برابر کمبود آب مقاوم است ، اما برای بهترین عملکرد ، در فصول کم باران باید آبیاری تکمیلی داشته باشد. این را می توانید از اواخر بهار تا اواخر تابستان که رطوبت و بارندگی کم است در نظر بگیرید. نکته مهم این است که در سال اول زندگی بادام درخت ؛ آب کافی برای رشد و نمو گیاه ضروری است ، بنابراین درخت را در فواصل مختلف زیاد آبیاری کنید. هرس ، سمپاشی و کوددهی مناسب از دیگر اقدامات لازم برای رشد مناسب نهال خواهد بود. کود حیوانی ، کمپوست ، کودهای فسفاته ، ازته و پتاسیم برای درخت بادام مفید است.
کاشت خشک نهال بادام ؛ اگرچه به نظر می رسد نیازی به آبیاری نیست ، اما آبیاری تکمیلی به روش های مختلف مانند غرق شدن یا چکیدن انجام می شود. به دلیل کمبود بارندگی ، مناطق کم آب به طور متوسط ​​هر ماه یکبار به آبیاری احتیاج دارند. به این ترتیب می توانید کل درخت بادام را داشته باشید. کشت کنید. ارقام پرفروش و محبوب بادام شامل نهال آذر دیرگل ، نهال مامایی ، نهال تونو و نهال فرانیس می باشد. در مناطق بسیار سرد می توان نهال فرار آذر ، تونو و دوئل را گل کرد. نهال بادام پسته همچنین مقاومت خوبی در برابر گرما و خشکسالی شدید نشان می دهد.
نهال بادام مانند سایر گیاهان ، به کنترل و بازرسی مداوم نیاز دارد. در صورت مشاهده شته ، کرم و حشرات روی تنه ، برگها یا ریشه ها ، آفات را سمپاشی و کنترل کنید. درختان بادام یک بیماری قارچی دارند که باعث قهوه ای شدن برگ ها می شود. در این عفونت قارچی برگها به سمت بالا می چرخند. در صورت عدم درمان ، سایر برگها به قارچ آلوده می شوند و در نهایت خشک می شوند. برای جلوگیری از بیماری قارچ ، به محض مشاهده برگهای سوخته ، آنها را از درخت بادام خارج کنید. از هم جدا کنید.

بهترین راه جمع آوری تمام برگهای آلوده در یک مکان و سوزاندن آنها است. بهداشت هنگام جمع آوری برگهای آلوده توصیه می شود. شما همچنین می توانید نهال کامل را بادام کنید. با محلول ضد عفونی کننده بوراکس اسپری کنید. هنگام سمپاشی مراقب باشید محلول روی دست ، صورت یا بدن شما قرار نگیرد.
هرس درخت بادام کمک زیادی به افزایش محصول می کند. برای هرس نهال بادام در سال اول ، می توانید آنها را مانند یک فنجان هرس کنید یا شاخه های خشک ، شکسته ، آسیب دیده و مستعد آفت را هرس کنید. برای هرس نهال در فنجان ، بسته به ارقام نهال که دارای رشد افقی یا عمودی هستند ، ارتفاع هرس تعیین می شود.
در ارقام در حال رشد افقی ، فاصله یک تا یک و نیم متری از سطح زمین به طور کلی در نظر گرفته شده و بالای آن هرس می شود. در نهال های عمودی طول تنه یک متر یا کمتر در نظر گرفته می شود. بهترین زمان برای هرس نهال بادام اواخر زمستان و قبل از بهار است. شاخه ها و شاخه های خشک و آسیب دیده باید هر ساله بریده شوند. با هرس نهال بادام هر ساله علاوه بر زیبایی ظاهری ، می توان بهره وری درخت را بسیار افزایش داد.
زمان برداشت بادام بسته به ارقام نهال و شرایط آب و هوایی منطقه متفاوت است. به طور کلی ، فصل برداشت از اواخر ماه اوت آغاز می شود و تا یک یا دو ماه بعد ادامه دارد. برخی از ارقام نهال بادام. دیرتر به مرحله برداشت می رسند. در مقابل ، برخی از ارقام در اواسط تابستان آماده برداشت هستند. در زمان برداشت ، پوسته سبز بیرونی بادام ترک می خورد. به این ترتیب می توانید پوشش چوبی بادام را مشاهده کنید. در این موارد زمان برداشت محصول است.
قیمت نهال بادام؛ بسته به ارقام نهال ، اندازه نهال و عوامل دیگر متفاوت است. برای تهیه نهال ابتدا باید نوع نهال و هدف از خرید را تعیین کنید. پس از انتخاب نهال مناسب ، اقدام به خرید نمایید. قیمت نهال در ارقام تجاری و پر محصول بین 10 تا 16 هزار تومان متغیر است. ارقامی که بارور هستند و رشد خوبی دارند و بازده خوبی دارند ، قیمت بالاتری دارند. اگر قصد خرید نهال بادام را دارید ؛ پس از مشاوره با کارشناسان در نهال غرب می توانید مناسب ترین نهال را انتخاب کنید.

بادام درخت مقاومی است که در هر آب و هوا و خاکی رشد می کند. خاک های آهکی ، هوای خشک و بیابانی ، مقدار کم آب ، سرمای زمستان و دمای زیاد از مواردی است که درخت بادام می تواند تحمل کند. به دلیل استحکام زیاد نهال بادام ، ایجاد باغ نهالستانA و بادام با حداقل امکانات امکان پذیر است. درخت بادام می تواند در خاک های مختلف رشد کند.

گفتگوی واتساپ