خرید نهال گردو | نهالستان غرب نهال

خرید نهال گردو

مجوز تولید نهال
نحوه خرید نهال گردو؟
جهت خرید و سفارش نهال گردو شما میتوانید از طریق واتساپ و تماس تلفنی با کارشناسان نهالستان غرب نهال به شماره ۰۹۰۲۶۵۱۳۲۰۹ در تماس باشید
اطلاع از قیمت نهال گردو؟
قیمت نهال برای انواع ارقام نهال گردو متفاوت می باشد بسته به بذری بودن و پیوندی بودن و همچنین وارداتی بودن نهال متفاوت است ، جهت اطلاع از قیمت نهال گردو با کارشناسان نهالستان غرب نهال در تماس باشید
زمان مناسب کاشت نهال گردو؟
بهترین زمان برای کاشت انواع نهال گردو اواخر پاییز و اوایل فصل زمستان می باشد ، زیرا در این زمان ریشه نهال گردو در حالت خواب به سر می برد و آماده رشد در فصل بهار می باشد

خرید نهال گردو

لیست ارقام نهال گردو در غرب نهال
خرید نهال گردو چندلر

خرید نهال گردو چندلر

این رقم نهال گردو است. معمولاً رشد نسبتاً شدیدی دارد و نیمه عمودی است. این نهال را می توانید به ترتیب با تراکم 7 ، 7 ، 7 متر بکارید. گرده افشانی چندلر نیز بسیار زیاد است که به آن گرده افشانی درختان می گویند. علاوه بر این ، این تنوع نهال در برابر بیماری خط سیاه بسیار مقاوم است. ارتفاع ایده آل مورد نیاز نهال گردو در این شکل چیزی بین 800 تا 1500 متر است. قیمت نهال گردو؛ در این رقم در دسته نهال های مناسب و ارزان قیمت قرار می گیرد. قبل از کاشت نهال یا بذر گردو ؛ بهتر است زمین های کشاورزی را به خوبی شخم بزنید تا خاک حاصلخیزتری به دست آورید.
خرید نهال گردو فرنور

خرید نهال گردو فرنور

قدمت نهال گردو فرنور به فرانسه برمی گردد. این نهال گردو قدرت سرمایی بسیار بالایی دارد و از ارتفاع 1500 تا 2300 متری کاشته می شود. این تنوع آجیل به ترتیب باید در فاصله 6 ، 6 ، 6 متر کاشته شود. پوست و مغز مناسب مواردی است که باعث افزایش فروش گردو می شود. به جز یکی از بهترین نهال گردو ، در مناطق سردسیر مورد توجه قرار می گیرد. قیمت نهال گردو این رقم در گروه ارقام اقتصادی است. این یکی از گیاهان مقاوم در برابر سرما است که می توان آن را در یک سوراخ یا چاه در عمق 70 سانتی متر تا حداکثر 1 متر کاشت.
خرید نهال گردو خوشه ای

خرید نهال گردو خوشه ای

این رقم از قرن 18 در فرانسه کشت می شود. خرید نهال گردو؛ خوشه ای برای مناطق سردسیر مناسب است. برای رسیدن این آجیل ها باید منتظر اوایل پاییز باشید. نمونه کامل و کامل این درخت به 30 تا 60 فوت قد می رسد. بهتر است بین این نهال آجیل 25 تا 40 فوت فاصله داشته باشد. سود کاشته شده قیمت نهال گردو؛ این رقم در دسته بندی بسیار مناسب و ارزان است. در گردو نهالستان ؛ این یکی از نهال های پرفروش است که هم ریشه لخت و هم گلدان به فروش می رسد.
خرید نهال گردو پیوندی تو سرخ

خرید نهال گردو پیوندی تو سرخ

یکی از انواع نهال گردو ؛ نهال گردو تو سرخ است. این نهال یک میوه دانه قرمز و درخشان با اندازه متوسط ​​دارد که طرفداران زیادی در بازار دارد. یکی از مهمترین ویژگی های این میوه نهال گردو؛ جدا شدن از پوسته آن بسیار آسان است. ساقه گردوی پیوندی تو سرخ کمی مایل به قرمز است. نهال این مغز دیر شکوفا می شود ، بنابراین در مناطق سردسیر کشور بهترین رشد را دارد. در باغ یا باغ گردو ؛ برای این نهال های آجیل بهتر است حداقل فاصله کاشت 7 در 6 حفظ شود.
خرید نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال

خرید نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال

یکی از انواع نهال گردو ؛ تجارتی که به عنوان یک نمونه عالی شناخته می شود. یکی از مهمترین خواص گردو ژنوتیپ دیرگل آن است و مقدار آن برای هر درخت 60 کیلوگرم است. این گردو حاصلخیز است و مقاومت نسبتاً خوبی در برابر سرما دارد. برای کاشت نهال این نوع گردو ، روش کاشت مربع توصیه می شود که فاصله 7 * 7 را در آنها مشاهده کنید. این رقم نهال گردو است. میوه دهی از سال اول آغاز می شود. جوانه ها یا گل های گردوی این نژاد در اوایل بهار ظاهر می شوند و هرس و کوددهی مناسب باعث دو برابر شدن اندازه گیاه می شود.
خرید گردو کانادایی

خرید گردو کانادایی

گردو کانادایی نوع دیگر نهال گردو؛ مناسب برای مناطق سردسیر. مغز این نهال گردو؛ از کیفیت بالایی برخوردار است و درخت آن عملکرد بالایی دارد. این نهال گردو؛ هود را از سال اول شروع کنید. عملکرد کانادایی گردو در باغات 10 ساله 60-70 کیلوگرم برای هر درخت تخمین زده می شود. اندازه درخت متوسط ​​و فاصله مناسب برای کاشت آن 7 * 7 است. این گیاه در صنایعی مانند کیک آجیل ، غذا و حتی صنعت ساخت ماسک صورت مورد استفاده قرار می گیرد.
خرید نهال گردو شیلی

خرید نهال گردو شیلی

یکی از بهترین گردوها بعد از گردوی چندلر ، گردوی شیلی است. مغز گردوی شیلی از کیفیت بالاتری برخوردار است. نهال گردو؛ شیلی سازنده است و دیر شکوفا می شود. میوه این مغز پوستی کاغذ مانند دارد و بسیار ریز است. دانه شکل بیضی دارد و حدود 80 تا 85 درصد میوه آن دانه است. میوه این نهال کشیده و هسته آن به رنگ کهربا است. خاک های اسیدی یا شور می توانند از رشد مناسب درختان گردو شیلی جلوگیری کنند.
خرید نهال گردو بیلچک

خرید نهال گردو بیلچک

نهال گردو؛ بیلچک سریع بازدهی می کند اما دیر شکوفا می شود. نهال این نوع گردو به شکل مستطیل و اندازه دلخواه است. 70 تا 60 درصد میوه آن دانه است و بیشتر آن راه راه است. نهال این مغز در برابر باکتریوز مقاوم است و بنابراین برای کشت نیمه گسترده مناسب است. گردوی این رقم دارای یک تنه نیمه بلند و نیمه پهن است. به جز بهترین نهال آجیل. در نظر گرفته نمی شود. در گلخانه ها یا فروشگاه های نهال ، نسبتاً تعداد کمی از این گونه نهال ها به فروش می رسد.
خرید نهال گردو پاریزین

خرید نهال گردو پاریزین

میوه نهال گردو؛ پاریزین بیضی شکل و مستطیل شکل تر است. پوسته گردوی پاریزین از کاغذ ساخته شده و رشد درخت نسبتاً کند است. باردهی نهال این نوع گردو از سال سوم شروع می شود و تقریباً گل دیررس دارد. این نهال مقاومت نسبتاً بالایی در برابر باکتریوز دارد. منشأ این نهال گردو ؛ به فرانسه برگردید یکی از ارقام غیرتجاری است و عملکرد متوسطی دارد. پیوند نهال گردو؛ رشد ساقه و ریشه نسبتاً متوسط ​​است.
خرید نهال گردو پدرو

خرید نهال گردو پدرو

یکی از انواع بسیار خوب آمریکایی نهال گردو ، گردوی پدرو است. مهره پدرو نسبتاً دیر برمی گردد و شباهت زیادی به نهال گردو چندلر دارد. یکی از تفاوت های نهال این نوع گردو با چندلر این است که میوه های آن دو هفته قبل از چندلر می رسد. رشد کمتری نسبت به ارقام دیگر نهال گردو دارد و بدنی کوتاه دارد. این گردو حدود 400 ساعت کمتر به سرما احتیاج دارد.
خرید نهال گردو پکان

خرید نهال گردو پکان

مغز گردو بسیار سبک و سرشار از چربی است ، بنابراین ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. شکل گردوی آمریکایی پکان بیضی است. میوه نهال گردو دارای جدا کننده سخت داخلی نیست. به همین دلیل ، در مقایسه با انواع دیگر آجیل ، غلات بیشتری دارد. میوه این نهال گردو بسیار خوشمزه است و ارتفاع درخت آن به حدود 20 تا 40 متر می رسد.
خرید نهال گردو پیوندی فرانکت

خرید نهال گردو پیوندی فرانکت

میوه پیوند شده فرانکت نهال گردو پوستی بسیار ریز و با کیفیت دارد. در مقایسه با نهال گردو پدرو و چندلر میزان تولید بالاتری دارد. کیفیت گردوی پیوندی فرانکت از کیفیت بالایی برخوردار است و دانه آن سفید است. این نهال پرمحصول و خوب است به همین دلیل به عنوان یکی از نهال های خوب گردوی کالیفرنیا شناخته می شود. همه گلها بارور نیستند زیرا نوع گرده افشانی ندارند.
خرید نهال گردو خوشه اسرائیلی

خرید نهال گردو خوشه اسرائیلی

یکی از انواع نهال گردو ، اصلاح شده و با بازدهی بالا گردوی ایرانی اسرائیلی است. گردو خوشه اسرائیلی به صورت جانبی در انتهای شاخه ها ظاهر می شوند. در هر خوشه ، تعداد میوه های این نهال از 5 تا 24 عدد می رسد. درختان این نهال گردو اندازه متوسطی دارند و دارای شاخه ها و بال های گسترده و یک تنه کوتاه هستند. از نظر باردهی مثمر ثمر و سریع است ، باردهی آن اولین یا دومین سال پس از کاشت است. بهترین روش پیوند نهال های گردو در نیمه دوم جولای تا نیمه اول آگوست انجام می شود.
خرید نهال گردو تویسرکان

خرید نهال گردو تویسرکان

یکی از با ارزش ترین نهال ها که به عنوان محصول صادراتی سود قابل توجه شناخته می شود ، گردوی تویسرکان است. نهال گردو تویسرکان می تواند تا 30 متر رشد کند و در ایران به عنوان یکی از بهترین آجیل ها شناخته می شود. فاصله 12 12 12 برای کاشت نهال گردو تویسرکان ایده آل است. عملکرد یک درخت 10 ساله از این نوع مغزها حدود 80 تا 100 کیلوگرم در سال است. این گیاه می تواند در تپه های کوهستانی رشد کند و رشد آن در سطح دریا برای شما محدودیتی ندارد.
خرید نهال گردو پیوندی لارا

خرید نهال گردو پیوندی لارا

منشا گردوی لارا به ایالات متحده برمی گردد. نهال گردو لارا پیوندی بسیار زود گل می دهد. در مناطق نسبت به تابستانهای بسیار گرم مقاوم است. خرید نهال این نژاد نسبتاً مثمر ثمر است و تنه آن متوسط ​​متوسط ​​و عرض متوسط ​​است. از آنجا که زود شکوفا است ، پرورش آن در مناطق سردسیر توصیه نمی شود. این گردو بسیار مثمر ثمر است و محصول آن از کیفیت خوبی برخوردار است. مهره لارا رشد نسبتاً بالایی دارد و مستعد ابتلا به باکتریوز است.
خرید نهال گردو روند

خرید نهال گردو روند

اصل این نهال گردو به ایتالیا برمی گردد. نهال گردو روند RDM حدود 20 روز پس از آغاز بهار شروع به رشد می کند. این نهال به عنوان بهترین گرده افشان شناخته می شود زیرا تولید گل نر آن بسیار زیاد است. از این رقم نهال گردو برای گرده افشانی انواع دیگر گردو مانند چندلر ، فرانکت ، هارتلی و پدرو استفاده می شود. عمر اقتصادی آن به بیش از 30 سال می رسد و هر 20 روز به 20 لیتر آب نیاز دارد. در ارتفاع حدود 600 تا 1200 متر مناسب است.
خرید نهال گردو دماوند

خرید نهال گردو دماوند

گردوی دماوند به عنوان یکی از گردوهای اصلی ایرانی شناخته می شود. منشأ ابن گاردو دماوند منطقه دماوند است. درخت معمولاً بلند و دارای رشد متوسط ​​است و شاخه های آن باز و متراکم و دارای شکل پهن است. نهال گردو دماوند در برابر سیاه زخم مقاوم است اما نسبت به بیماری زخم حساس است. پوست چوبی نسبتاً سخت دارد و چسبندگی بین دو نیمه پوست چوب متوسط ​​است.
خرید نهال گردو رقم جمال

خرید نهال گردو رقم جمال

گردو نیمه پهن است و نهال گردو رقم جمال رشد متوسطی دارد. بیشتر گلهای ماده این رقم غالباً روی شاخه های کناری تشکیل می شوند. زمان بازگشت نهال گردو رقم جمال Z63 متوسط ​​است ، بنابراین در عرض چند سال یخ می زند. مقاومت آن در برابر سرمای زمستان متوسط ​​است. این مهره کشیده و رنگ مرکزی آن کهربای سفید است. درصد هسته این نوع آجیل زیاد است و می توان آن را در آب و هوای مناطق معتدل ایران کشت کرد.
خرید نهال گردو ساندلند

خرید نهال گردو ساندلند

نهال گردو ساندلند نوعی نهال گردو است که برگهای آن نسبتاً سریع رشد می کنند. در مقایسه با ارقام دیگر نهال گردو ، برگهای آن دیرتر می ریزد. این نهال ها نسبت به رطوبت و مناطق بارانی حساسیت بالایی نشان می دهند. میوه های آن دارای رنگهای روشن و گلهای زیبایی است. عمر اقتصادی این درخت گردو بیش از صد سال است و قادر به مقاومت در برابر خشکسالی است. هر 20 روز به حدود 20 لیتر آب نیاز دارید. این یکی از بهترین نهال گردو در دوران باستان نامیده می شد.
خرید نهال گردو سجنو

خرید نهال گردو سجنو

گردو سجنو که دارای میوه ای بلند است ، برای مناطقی که دارای یخبندان زیاد هستند مناسب است و در این مناطق بهترین رشد را دارد. همچنین کاشت این نهال ها در مناطقی که دارای یخبندان بهاری هستند توصیه می شود. پوسته این مغز کاغذی و نرم است و میوه های بسیار خوشمزه و خوشمزه ای دارد. بالای شاخه های این نهال گردو پهن و بزرگ است و همزمان شکوفا می شود. می توان آن را در بیشتر ایران کاشت ، اما یکی از بهترین نهال گردو نیست.
خرید نهال گردو شبین

خرید نهال گردو شبین

یکی از انواع گردوهای بومی ترکیه نهال گردو شبین است. این نهال همچنین به عنوان یکی از سریعترین و پرمصرف ترین انواع آجیل در ترکیه شناخته می شود. میوه های این نوع آجیل ها پوستی شبیه کاغذ دارند و دیرگل می شوند. اما این نهال ها به نور خورشید و سوختگی حساس هستند. گرده افشانی این نوع نهال ها از طریق نهال گردو بیلچک و یالووا انجام می شود. نهال این نوع گردو را می توانید در نهالستان غرب نهال خریداری کنید..
خرید نهال گردو کاما

خرید نهال گردو کاما

نوع دیگر نهال گردو ، گردوی کاما است. این گردو مقاومت نسبتاً خوبی در برابر سرما دارد ، بنابراین در مناطق یخبندان عملکرد بالایی دارد. این نوع گردو همچنین توانایی تحمل خشکسالی را دارد و یک سال پس از کاشت عملکرد نسبتاً خوبی دارد. عملکرد این نهال گردو در سال پنجم به بهترین سطح خود می رسد. عملکرد سالانه این نوع گردو 25 تا 35 کیلوگرم خواهد بود.
خرید نهال گردو خوشه ای

خرید نهال گردو خوشه ای

یکی از انواع نهال گردو ، مناسب برای مناطق سردسیر نهال گردو خوشه ای فرانسوی. منشا گردو یک خوشه بزرگ با عملکرد بالا است که به فرانسه برمی گردد. بیشتر این ارقام نهال گردو عملکرد کمی تا متوسط ​​دارند ، اما دسته های گردو عملکرد زیادی دارند. خوشه های آن گردو به صورت جانبی در انتهای شاخه ها ظاهر می شوند و تعداد خوشه ها به 10-15 می رسد. میوه های این گردو بسیار بزرگ بوده و پوستی نسبتاً نازک دارند. همچنین چربی نسبتاً بالایی دارد.
خرید نهال گردو هارتلی

خرید نهال گردو هارتلی

یکی از انواع نهال گردو با منشا آمریکایی گردو هارتلی است. این نهال ها گردو هستند. آنها مانند پدرو و چندلر حدود 15 روز پس از گردو های بهاری رشد می کنند. میوه های این گردو یک هفته زودتر از میوه های گردو Chandler بالغ می شوند. این درخت رشد نسبتاً زیادی دارد و محصولات آن بسیار است. مناسب ترین ارقام گردو گرده افشانی گردو فرانکت و روند هستند.
خرید نهال گردو وینا

خرید نهال گردو وینا

نوع دیگری از نهال گردو اصالت آمریکایی وینا نام دارد ، گردو وینا. برگ های این درخت گردو 5 روز بعد در بهار در مقایسه با بذر گردو شروع به رشد می کنند. میوه های این نوع گردو زودرس است و رشد این نهال ها نسبتاً خوب است. این نهال گردو بسیار مثمر ثمر است و میوه های آن از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. مناسب ترین گرده افشان ها برای این نوع گردو نهال گردو چندلر ، پدرو و هارتلی است. درصد دانه های میوه ای این نوع گردو حدود 48٪ است.
خرید نهال گردو یالووا

خرید نهال گردو یالووا

نوع دیگر نهال گردو نهال گردو یالووا است که از ترکیه نشأت می گیرد. این نهال گردو قدرت بیشتری نسبت به هوای سرد و به دلیل داشتن محصولات مثمر ثمر دارد. این نوع درخت گردو دارای عملکرد سریع شناخته شده است. این رقم همچنین در برابر باکتریوز مقاوم است و برای کشت نیمه گسترده از انواع دیگر نهال گردو مناسب تر است.
خرید نهال گردو ضیاءآباد

خرید نهال گردو ضیاءآباد

این رقم نهال ساقه های نسبتاً کوتاهی دارد و رشد شاخه های آن نسبتاً متوسط ​​است. هسته اصلی گردو از این رقم گردو از کیفیت نسبتاً خوبی برخوردار است. گلهای این نوع گردو اغلب به صورت منفرد در ماده ظاهر می شوند و گاهی به صورت گروهی ظاهر می شوند. یکی از ارقام با عملکرد نسبتاً متوسط ​​گردو ضیا اباد است. خرید این رقم از نهال گردو توصیه نمی شود زیرا نسبت به سایر ارقام نهال گردو کارایی کمتری دارد.

معرفی نهال گردو

نهال گردو را بخرید؛ اگر شرایط آب و هوایی و حرفه ای پرورش آن را داشته باشید ، می تواند یکی از ده گام اقتصادی سودآور و ایمن با رنگ و بوی باغبانی و کشاورزی برای شما باشد. اگر مدتی است که قصد کاشت نوعی محصول از جمله میوه و سبزیجات را دارید ، اما نمی دانید کدام یک می تواند باعث سودآوری ، هزینه کمتری ، بهره وری بیشتر و غیره شود ، انتخاب گردو و برخی از نهال ها از گردو ممکن است مناسب باشد.
توجیه اقتصادی کاشت نهال های گردو و راه اندازی نهال های نهالستان گردو غرب آنقدر منطقی است که می توانید در پایان با طلای محبوب بنام گردو با هزینه اولیه که تقریباً برابر با هزینه تأسیس باغ هر محصول دیگر است ، دست یابید. که تقاضای زیادی هم در داخل و هم در خارج از کشور دارد. در مورد قیمت ، فقط به قیمت هر کیلو انواع گردو که در بازار مشاهده می کنید نگاه کنید.
درخت گردو ، پس از رشد ، می تواند برای سالهای زیادی محصول فوق العاده ای برای شما به ارمغان بیاورد ، که هر ساله به دلیل رشد رشد درخت ، افزایش می یابد. این بدان معنی است که برای به روزرسانی بذرها و کاشت هر ساله سرمایه گذاری لازم نیست.

انتخاب نهال به سلیقه ، دانش طعم غالب بازار هدف ، آب و هوا و خاک و پیش بینی اقتصادی شما از فروش اقلام گردو بستگی دارد. انتخاب مرجعی که از آن نهال خریداری خواهید کرد شاید مهمتر از انتخاب نهال گردو باشد. غرب نهال با ارائه بیش از 25 نوع رقم نهال گردو با کیفیت عالی و با کیفیت بالا می تواند شما را به کاشت ، نگهداری و برداشت دلار نزدیک کند. چرا دلار؟ به خواندن این مقاله ادامه دهید.
بهترین نهال گردو قطعاً شما را به بهترین محصول گردو برداشت نزدیک می کند. همانطور که گفته شد ، انتخاب بهترین نهال گردو از بین انواع اقلام نهال گردو کاملاً به شرایط شما بستگی دارد. اما چیزی که به چیزی بستگی ندارد ، این است که شما می توانید بهترین نهال را در هر شرایطی که دارید خریداری کنید. انواع نهال های گردو پیوند می شوند و با اشکال و نژادهای مختلف بسته به شرایط آب و هوایی توسط گروه غرب نهال کشت می شوند.
اگر به فکر خودکفایی در کاشت و برداشت گردو هستید و هیچ تجربه ای در این زمینه ندارید ، اولین سوالی که به ذهن شما خطور می کند این است که از کجا نهال گردو بخرید. در واقع ، خرید نهال از گردو شروع رسمی فعالیت شما در صنعت تولید گردو است. این بدان معنی است که هدف خود را جدی بگیرید.
اینکه ما نهال غرب را به عنوان یک مرجع معتبر برای خرید نهال گردو به شما پیشنهاد دهیم اصلاً عجیب نیست. زیرا وی سالهاست که به طور حرفه ای در این زمینه کار می کند. نهال غرب چنان معتبر است که خرید هر نهال گردو ضمانت و ضمانت استرداد پول را دارد.
نهال غرب با تنوع منحصر به فرد خود در عرضه نهال گردو ، به راحتی می تواند نیاز هر لایه از تولیدکنندگان و مشتریان را برآورده کند.
قیمت متوسط ​​نهال گردو برای خرید آزمایشی 20 تا 120 هزار تومان است.

فروش نهال گردو یک بازی برنده هم برای فروشنده و هم برای خریدار است!
هر دو طرف از اعتماد شما در تجارت این میوه الهی و حریص بهره مند خواهند شد. به طور متوسط ​​قیمتی که برای فروش نهال گردو در بازارهای مختلف مشاهده می کنید ، از نرخ بین 20 تا 120 هزار گوجه فرنگی فراتر نمی رود. با این وجود می توانید نهال های گردو را نیز با شرایط خاص و ویژگی های منحصر به فردی که در نظر دارید مشاهده کنید.
این بار دیگر ، نهال های غرب ، قدرتمندتر از هر زمان دیگر ، با تعجب فروشنده بلامنازع نهال گردو روبرو شدند. نهال های فروش ، هرکدام با دامنه قیمت متفاوت ، می توانند نیاز شما را برای تهیه و خرید نهال گردو برآورده کنند.
هم قیمت فروش و هم قیمت خرید نهال گردو در سایت ها و بازارهای مختلف ما بین 20 تا 120 هزار تومان است. البته ممکن است انواع خاصی از این نهال های با ارزش گردو در سراسر جهان وجود داشته باشد که قیمت های بالاتری را سفارش می دهند. به عنوان مثال ، در سایتهایی مانند shop.arborday.org می توانید قیمت نهال گردو در خارج از کشور را پیدا کنید.
مشاوران خبره غرب نهال نهالستان آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به انواع سوالات و ابهامات در مورد نحوه خرید اینترنتی نهال گردو هستند.
ویژگی مثبت خرید اینترنتی نهال گردو این است که علاوه بر تضمین کیفیت ، در زمان و هزینه سفر قابل توجهی نیز صرفه جویی می کنید.
در ساخت باغ گردو موارد بسیاری وجود دارد که باید در نظر گرفت. شرایط آب و هوایی اولین عاملی است که باید هنگام کاشت هر نهال در نظر گرفته شود. به خصوص نهال هایی که در آب و هوای خوب و مشتری پسند رشد نمی کنند.

اساساً هرچه آب و هوای یک نهال گردو مرطوب و معتدل باشد ، نتیجه برای باغبان بهتر خواهد بود. به عنوان مثال ، شرایط جغرافیایی و آب و هوایی جهرم و شیراز برای کاشت گردو به هیچ وجه مناسب نیست. زیرا برگهای درخت گردو در آب و هوای گرم می سوزند و دمای زیاد را تحمل نمی کنند.
خاک معیار دیگری است که باید هنگام ساخت باغ گردو مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال ، خاک لومی شنی بهترین نوع خاک برای پرورش نهال گردو است. بر خلاف خاک های سنگین رس که در آن نهال های نهال گردو خفه می شوند و تنفس کافی برای رشد ندارند.
در مورد شیب زمین ، بسیار مهم است که بدانید هرچه شیب بیشتر در جنوب باشد ، سرعت رشد سریعتر است. اگرچه خطر یخ زدگی درختان در دامنه های جنوبی افزایش می یابد ، اما روش خوبی برای افرادی است که می خواهند باران های خود را سریعتر بگیرند.
عامل دیگری که باید در نظر گرفت آب است. آب عنصر حیاتی همه موجودات زنده است و می تواند رشد و نمو کند. هر هکتار از باغ های گردو حداقل 9000 متر مکعب آب در سال نیاز دارد تا عملکرد مطلوب حاصل شود.
ریشه درخت گردو دقیقاً به اندازه تاج آن در زمین رشد می کند. به همین دلیل ، باید در نظر داشته باشید که برای کاشت نهال گردو ، حتما به مواد خاک توجه کنید تا سیمان و ضد آب نباشد.
همانطور که از نام آن پیداست ، نهالستان گردو مکانی تخصصی برای رشد و باردهی بذرها و نهال های گردو است.
نهال غرب نهالستان غرب با تخصصی ترین ابزار ، امکانات و تجهیزات روز دنیا سعی در پرورش ، نگهداری ، خرید و فروش انواع نهال گردو دارد.

در بخش آموزش کاشت نهال گردو ، باید به مواردی مانند آب و هوای منطقه ، نوع خاک و نوع بذر گردو توجه شود. اگرچه گردو یک مغز بسیار خوشمزه و مقوی است ، اما قبل از کاشت ، باید بدانیم که درخت گردو بیشتر گیاهان مجاور خود را از بین می برد. زیرا این درخت گردو سموم شیمیایی را جذب می کند و آنها را به خاک منتقل می کند. در نتیجه ، درختانی مانند سیب ، کاج ، گوجه فرنگی و سایر گیاهان را از بین می برد.
بنابراین ، باید آن را با فاصله از درختان دیگر کاشت. این درخت عمر طولانی دارد و می تواند سالها گردو را پشتیبانی کند. فقط اگر عجله دارید ، باید قبل از هر اقدامی بدانید که نهال گردو پس از حدود ده سال به بیشترین عملکرد خود می رسد.
لازم است در دستورالعمل کاشت گردو ذکر شود که علاوه بر استفاده از نهال ، می توانید از گردو یا دانه های آن در کاشت گردو نیز استفاده کنید. اما تهیه بذر و جوانه کار ساده ای نیست و مدت زمان طولانی ، چند ماه طول می کشد. اما استفاده از نهال های گردو روشی سریعتر و کم کار خواهد بود.
استفاده از نهال گردو به دلیل انتقال مواد شیمیایی به خاک و اندازه و رشد زیاد آنها برای باغ های شهری بسیار مناسب نیست. بهترین مناطق برای رشد نهال گردو مناطق با دمای منفی 30 تا 30 درجه سانتیگراد مثبت است.

برای کاشت دو نوع گردو وجود دارد. گردوs سیاه و گردو انگلیسی که در هر دو گونه به یک روش کاشته می شود. توجه داشته باشید که بهترین گردو برای تولید چوب گردو مشکی است. گردو انگلیسی عمدتا برای گردو و گردو استفاده می شود. دانه گردو را به مدت حدود سه روز در یک کاسه آب خیس کنید تا پوسته خارجی نرم و مرطوب شود و سپس پوست را با دست بردارید.
در زمستان ، گردو را به مدت سه تا چهار ماه مرطوب نگه دارید. بذرهای گردو را در یک پلاستیک روی لایه ای از ماسه مرطوب قرار داده و در محیط خنک و یخچال بین 2 تا 5 درجه سانتیگراد قرار دهید. اگر تعداد دانه ها زیاد باشد ، سوراخ 30 سانتی متر به عمق نیم متر ایجاد کنید و بذرها را قرار دهید داخل آن را با مقداری خاک شن و ماسه و برگ بذرها را کاملاً با خاک پر کنید.
بعد از حدود سه ماه ، باید بذرها را از زمین خارج کرده و حدود یک هفته در مکانی مرطوب قرار دهید. اکنون شما باید خاک مناسب را برای رشد بذر گردو آماده کنید. باید بدانید که بهترین منطقه برای درخت گردو آب و هوای معتدل کوهستانی با شیب های تند است. مراقب باشید برای کاشت گردو از مناطق سنگلاخی یا مناطق دارای خاک رس استفاده نکنید. از آنجا که گردو برای رشد مناسب به زهکشی کافی نیاز دارد ، گردو گیاهی مقاوم است که با pH محیط خاک سازگار می شود.
قبل از کاشت گردو ، خاک را آبیاری کرده و از آلودگی ها و علف های هرز پاک کنید. زیرا اجازه رشد گیاه نمی دهند. اکنون زمان آن است که بذرهای جوانه زده را در عمق پنج تا هفت سانتی متری سطح خاک بکاریم و فاصله حداقل 2.5 متری بین آنها را بگذاریم. می توانید چندین دانه گردو را با هم و در عمق 20 سانتی متری سطح خاک بکارید. بین یک تا دو سال طول می کشد تا نهال ها به اندازه کافی رشد کنند تا برای کاشت در نهال های باغ گردو آماده شوند.

مشخصات نهال گردو؛ سایر عوامل مهم در کاشت گردو؛ اگر با کاشت بذر گردو نهال بدست آوردید ، حتما از سالم ترین نهال برای کاشت استفاده کنید. از مهمترین خصوصیات نهال گردو قطر نهال است.
2.5 سانتی متر بالاتر از ریشه نهال ها را اندازه بگیرید. اگر قطر این قسمت بیش از 0.64 سانتی متر بود ، به این معنی است که نهال های شما در آینده به یک درخت سالم و با کیفیت تبدیل می شوند. ویژگی دیگر ریشه نهال است. اگر نهال هایی که خریداری کرده اید بی ریشه بودند ، باید آنها را در اوایل بهار بکارید.
اما اگر نهال گردو ریشه داشته باشد ، می توانیم آنها را در خاک خشک یا فصول دیگر بکاریم. نهال های ریشه دار معمولاً گران تر و محکم ترند. در بهار می توانید نهال ها را در خاک مناسب حاوی کمپوست بکارید و آبیاری کنید.
اطمینان حاصل کنید که ریشه ها کاملاً با خاک پوشانده شده اند. اگر می خواهید از گردو به عنوان کاربر مغز گردو استفاده کنید ، فاصله کاشت 2.5 تا 3.5 متر را در نظر بگیرید. اما اگر هدف نهایی شما گردو است ، نهال ها باید در فواصل 3 تا بیش از 3.5 متر کاشته شوند.

در هرس نهال گردو ؛ باید روشن باشد که شما در حال پرورش گردو برای تولید چوب هستید یا اینکه هدف نهایی شما تولید بذر گردو است. اگر هدف شما تولید بذر است ، شاخه ها را نگه دارید و اجازه ندهید خیلی بزرگ شوند. اما در تولید چوب گردو معمولاً هرس شاخه ها و محافظت از یک ساقه اصلی برای رشد گیاهان برای چندین فصل ضروری است.
اگر هنوز درختی را هرس نکرده اید ، از یک باغبان ماهر برای این منظور استفاده کنید. در هرس نهال گردو ؛ برای جلوگیری از رشد و تقویت تنه و استحکام آن ، نوک شاخه ها را ببرید. این باعث تقویت تنه درخت و افزایش مقاومت آن در برابر باد و طوفان می شود.
پیوند نهال گردو؛ این اساساً اصلاح دانه های گردو است. پیوند به معنی ادغام بافت زنده گیاه برای بهبود نژاد و رشد مطلوب گیاه است. در پیوند نهال گردو. شما باید شاخه ها را به طور مناسب در زمستان هرس کنید.
ساقه گردو؛ یعنی همان شاخه درخت مورد نظر را از پایه درخت جدا کنید ، بهتر است جوانه آن را بگذارید و با احتیاط آن را در پایه درخت جدید قرار دهید و محکم ببندید. نوع دیگری از پیوند وجود دارد که پس از برداشتن جوانه از پیوند و ثابت نمودن جوانه در آن قسمت ، به برش T شکل در قاعده نیاز دارد.
ده روز صبر کنید تا لینک ها را دریافت کنید. سپس ناحیه اتصال چسب را تمیز کنید. بعد از حدود یک ماه ، شاخه های پیوندی رشد می کنند.
یکی از مهمترین مزایای پیوند در نهال گردو. این بدان معنی است که می تواند بلوغ نهال را تسریع کرده و زمان باردهی محصول را به 3 سال کاهش دهد. هنگام پیوند ، شما همچنین می توانید نهال های ضعیف را پشتیبانی کنید و با پیوند نژادهای سالم و سالم به بهبود رشد گیاهچه کمک کنید.

در قلمه نهال گردو ؛ اطمینان حاصل کنید که از سالم ترین شاخه های درخت استفاده کنید. برای این منظور شاخه هایی را انتخاب کنید که سال قبل رشد خوبی داشته باشند. بهترین زمان برای قطع نهال گردو؛ آنها آخرین روزهای زمستان هستند ، این روزها آغاز جوانه زنی و بیدار شدن درخت گردو است.
برای اطمینان از موفقیت قلمه زدن از شاخه های جوانه استفاده کنید. قطر شاخه باید برابر قطر مداد باشد. شاخه انتخاب شده نباید بین قسمتهای نازک و نرم شاخه باشد. بهتر است چوبی و محکم باشد.
بخشی از شاخه را انتخاب کنید که دارای دو جوانه باشد و می توانید آن را به دو قسمت برش دهید. از پایه درخت 8-10 سانتی متر فاصله بگیرید و از همان شاخه نزدیک پایه ، یک برش و ضربدری زاویه ای ایجاد کنید. یک پا را به پارافین گرم آغشته کنید تا قلمه ها رشد کرده و جوانه بزنند.

گفتگوی واتساپ