خرید نهال انگور | نهالستان غرب نهال

خرید نهال انگور

مجوز تولید نهال
نحوه خرید نهال انگور؟
جهت خرید و سفارش نهال انگور شما میتوانید از طریق واتساپ و تماس تلفنی با کارشناسان نهالستان غرب نهال به شماره ۰۹۰۲۶۵۱۳۲۰۹ در تماس باشید
اطلاع از قیمت نهال انگور؟
قیمت نهال انگور برای انواع ارقام نهال متفاوت می باشد بسته به بذری بودن و پیوندی بودن و همچنین وارداتی بودن نهال متفاوت است ، جهت اطلاع از قیمت نهال انگور با کارشناسان نهالستان غرب نهال در تماس باشید
زمان مناسب کاشت نهال انگور؟
بهترین زمان برای کاشت انواع نهال انگور اواخر پاییز و اوایل فصل زمستان می باشد ، زیرا در این زمان ریشه نهال انگور در حالت خواب به سر می برد و آماده رشد در فصل بهار می باشد

خرید نهال انگور

لیست ارقام نهال انگور در غرب نهال
خرید نهال انگور مکیاج

خرید نهال انگور مکیاج

یکی از جدیدترین و ویژه ترین نهال های انگور. دنیا انگور مکیاج است که غرب نهال اخیراً وارد بازار کشور شده است. انگور مکیاج در ژاپن متولد شد و برای اولین بار توسط مهندسان ما با ضمانت به طور انحصاری فروخته می شود. مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و سرمای زمستان دارد و توانایی تحمل سرما تا منفی 30 درجه سانتیگراد را دارد. هم به صورت تازه و هم با کشمش قابل فروش است و یکی از محبوب ترین و گرانترین انگور در جهان لقب گرفته است.
خرید نهال انگور مویز

خرید نهال انگور مویز

این نهال انگور یکی از ارقام مناسب برای ساخت باغ است زیرا محصولی با کیفیت تولید می کند. این تنوع درخت انگور بیشترین کاربرد را در تهیه کشمش دارد و البته گزینه مناسبی نیز برای تهیه آب میوه است. به دلیل تولید میوه هایی با خواص بالا ، همچنین یکی از گونه های کمیاب و خاص است. میوه های این نهال ها به صورت خوشه ای و متراکم رشد می کنند و تقریباً دانه های سیاه بزرگی دارند و طعم آنها شیرین است.
خرید نهال انگور رد کارنت

خرید نهال انگور رد کارنت

این نهال انگور یکی از گونه های خاص و کمیاب است که با نام انگور فرنگی نیز شناخته می شود. این نوع نهال دارای میوه های قرمز و روشن است و طعم آن در مقایسه با انواع دیگر تلخ است. این رقم لوکس از بازار فروش خوبی برخوردار است و قیمت نهال انگور نسبتاً بالاست. مناسب ترین شرایط آب و هوایی برای رشد انگور کارت قرمز در مناطق معتدل و سرد است زیرا نیاز به سرمایش این نوع تقریباً زیاد است. این درخت انگور برای خوردن تازه مناسب است. البته بعضی از کشورها از دفترچه قرمز انگور برای ساخت مربا نیز استفاده می کنند.
خرید نهال انگور قزل اوزوم

خرید نهال انگور قزل اوزوم

این نژاد نهال انگور یکی از گونه های تجاری و با کیفیت است که عملکرد بسیار خوبی دارد. یکی از ویژگی های این نهال انگور نسبت به انواع دیگر ، قدرت رشد این رقم است. این تنوع انگور در دو رنگ قرمز و بنفش تیره موجود است که هر دو دارای طعم بسیار خوب و کیفیت بالایی هستند. این به آنها بازار فروش خوبی می دهد. همچنین لازم به ذکر است که قیمت نهال انگور مناسب است.
خرید نهال انگور لعل حسینی

خرید نهال انگور لعل حسینی

این نژاد نهال انگور گونه متوسطی است و مقاومت خوبی در برابر سرما و خشکسالی دارد. این نوع نهال از مدت ها قبل مورد توجه و استقبال باغداران قرار گرفته و یکی از گونه های ارزان قیمت است. همچنین نقش مهمی در سودآوری دارد ، این رقم تا 100 سال عمر می کند. این درخت انگور به صورت خوشه ای رشد می کند و تقریباً دانه های سبز بزرگی دارد. همچنین بازار فروش خوبی دارد ، می توان انگور لعل حسینی را در اواسط ماه جولای برداشت.
خرید نهال انگور خلیلی

خرید نهال انگور خلیلی

این نهال انگور گزینه خوبی برای مناطق گرمسیری است زیرا مقاومت در برابر حرارت خوبی دارد. می توان گفت گرما نیاز اساسی این رقم است و پایه رشد آن است ، این رقم در شرایط سرما و یخبندان شدید آسیب جدی می بیند. این نهال ها توت سبز بزرگی دارند و به صورت فشرده و خوشه ای رشد می کنند. این درخت علاوه بر تازه بودن ، برای تهیه کشمش و آب میوه نیز مناسب است و طعم شیرین و مطبوعی دارد. این درخت انگور از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند و رقمی ارزان و با کیفیت است.
خرید نهال انگور فیلیم سیدلس بی دانه

خرید نهال انگور فیلیم سیدلس بی دانه

این درخت انگور یکی از نژادهای ارزان قدمت 100 ساله است. این نوع نهال انگور یکی از ارقام با کیفیت تجاری است که مورد توجه و استقبال باغداران قرار گرفته است. مقاومت در برابر سرما در این رقم زیاد است و باعث شده است که مزارع کاری آن در مناطق سرد و نیمه سرد به خوبی کار کند. این نوع نهال علاوه بر طعم شیرین در مقایسه با انواع دیگر رایحه بسیار خوبی نیز دارد. این یکی از بهترین نهال های انگور است.
خرید نهال انگور عسگری

خرید نهال انگور عسگری

توضیح این رقم نهال انگور لازم نیست زیرا یکی از ارقام شناخته شده است و یک نام معروف است. که مدت ها مورد توجه باغبانان قرار گرفته است. یکی از ارقام مناسب برای تهیه کشمش انگور عسگری است. بذرهای این نهال تقریباً متوسط ​​و به رنگ سبز هستند که شفافیت بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد. انگور عسگری یکی از گونه های نور پسند است و در مناطق استوایی رشد خوبی خواهد کرد. این نوع نهال انگور بیشتر برای خوردن تازه مناسب است و باید توجه داشت که این رقم ماندگاری بالایی ندارد.
خرید نهال انگور صاحبی سیاه

خرید نهال انگور صاحبی سیاه

این رقم درخت انگور است. این یکی از با کیفیت ترین گونه ها است و حساسیت بالاتری نسبت به انواع دیگر دارد. این رقم انگور به دلیل نازک بودن پوست مستعد ترک خوردگی است. هنگام برداشت باید بسیار مراقب باشید تا دانه ها آسیب نبینند. این نژاد نهال انگور بهترین نوع برای تهیه کشمش و آب میوه است ، این رقم انگور تقریبا بزرگ و فشرده ای دارد. بذرها سیاه رنگ و طعم شیرینی دارند ، درخت انگور یکی از ارقام نور پسند است.
خرید نهال انگور شاهانی

خرید نهال انگور شاهانی

این تنوع نهال انگور که شاهانی نام دارد و با نام انگور شانی نیز شناخته می شود ، گونه دیگری از انگور است که باغبانان توجه ویژه ای به آن دارند. زیرا علاوه بر کیفیت ، عملکرد بسیار خوبی نیز دارد و پرورش آن در هر نوع آب و هوایی امکان پذیر است. یکی از بهترین گونه های بهترین نهال انگور در ایران. میوه این نوع نهال انگور خوشه ای و متراکم است که با کنار هم قرار دادن توت های بزرگ و خوشمزه تشکیل می شود. این رقم در درجه اول برای خوردن تازه استفاده می شود ، اما برای آب گیری نیز گزینه خوبی است.
خرید نهال انگور ریش بابا

خرید نهال انگور ریش بابا

این نهال یکی از گونه های ارزان قیمت و با کیفیت است که تفاوت های دیگری نسبت به نهال انگور دارد. یکی از برجسته ترین ویژگی های این نوع انگور کیفیت بسیار خوب و بهره وری بالا است. ویژگی دیگری که پس از خرید نهال نسبت به ارقام دیگر مشاهده خواهید کرد دوام بالای آنها است. این رقم درخت انگور را می توان برای چند ماه ذخیره کرد بدون اینکه طعم و کیفیت آن به خطر بیفتد. انگور ریش بابا شیرینی دارد و برای خوردن تازه مناسب است.
خرید نهال انگور سیاه سردشت

خرید نهال انگور سیاه سردشت

این نهال های انگور در دسته ارقام ارزان قیمت تجاری قرار گرفته اند زیرا کیفیت بسیار خوبی دارند و بازار فروش مطلوبی دارند. این نوع انگور قدرت باردهی بالایی دارد و مورد استقبال باغبانان قرار گرفته است. از ویژگی های این رقم مقاومت خوب آن در برابر خشکی و کم آبی است. انگور سیاه سردشت به حوضچه ریشه حساس است و هنگام آبیاری باید به آن توجه شود. برداشت این درخت دیرتر از ارقام دیگر انجام می شود ، اواسط مهر ماه زمان برداشت این رقم است.
خرید نهال انگور رد گلوب

خرید نهال انگور رد گلوب

این رقم نهال انگور یکی از گونه های کمیاب و تجاری است که می توان در ایران کاشت. این انگور نقش مهمی در سودآوری اقتصادی دارد ، به همین دلیل باغداران از این رقم استقبال می کنند. گلوب گلوب یک میوه قرمز بزرگ است و عطر و طعم آن ترکیبی از ترشی و شیرینی است. میوه این انگور توت های بدون دانه و دانه ای با بافتی محکم تولید می کند. این درخت انگور در مقایسه با ارقام دیگر پوست بسیار نازکی دارد اما مقاومت بسیار خوبی در برابر ترک خوردگی دارد.
خرید نهال انگور پرلت

خرید نهال انگور پرلت

این رقم انگور بومی فرانسه محسوب می شود و می توان آن را در ایران کاشت. این نوع نهال انگور در مقایسه با انواع دیگر رشد قویتری دارد و خیلی زود میوه می دهد. عملکرد زیاد این رقم انگور باعث محبوبیت بیشتر آن در بین باغبانان شده است. لوبیای انگور پرلت تقریباً غلیظ و متراکم است و طعم آن بسیار شیرین و دلپذیر است. این رقم بهترین نهال انگور برای کشمش است زیرا انگور آن بی هسته و مغزهای آن از کیفیت بالایی برخوردار است.
خرید نهال انگور کریسمون سیدلس

خرید نهال انگور کریسمون سیدلس

این رقم نهال انگور میوه کم وزنی تولید می کند اما کیفیت بسیار خوبی دارد و در رده رقم دیررس قرار دارد. انگور کریسمون سیدلس دارای خوشه های مخروطی و جمع و جور است. این نهال انگور پوست ضخیم تری نسبت به انواع دیگر دارد و بافت گوشتی آن سفت تر است. طعم انگور کریسمون سیدلس بسیار شیرین و مطلوب است و بیشتر برای خوردن تازه مناسب است. قیمت نهال انگور کریسمس نسبتاً ارزان است.
خرید نهال انگور بی دانه زرد کشمشی

خرید نهال انگور بی دانه زرد کشمشی

این رقم انگور یکی از گونه های ارزان قیمت ، با کیفیت و شناخته شده است که سالانه قسمت زیادی از نیاز مغزها را تأمین می کند. زیرا این نژاد نهال انگور به دلیل کمبود بذر ، بهترین گزینه برای تهیه کشمش است. این انگور تقریباً در برابر خشکسالی و سرما مقاوم است و این مقاومت باعث می شود که در مناطق سردسیر کاشته شود. این درخت انگور حتی می تواند در فصل خشک کاشته شود زیرا از مقاومت در برابر آب خوبی برخوردار است. این رقم در اواخر تابستان قابل برداشت است و یکی از بهترین نهال های انگور در نظر گرفته می شود.
خرید نهال انگور بی دانه قرمز

خرید نهال انگور بی دانه قرمز

این نهال انگور همچنین از نظر عملکرد مشابه رقم دیگر خود زرد است و تنها تفاوت رنگدانه ها است. این رقم در اثر سرما و خشکسالی آسیب کمتری می بیند و همین امر باعث می شود که برای کاشت در مناطقی که آب کمی دارند مناسب باشد. این رقم انگور عملکرد مطلوبی دارد ، البته این مناطق در زمین خشک انگور کاشته می شود. دانه های انگور بی دانه قرمز طعم بسیار شیرین و مطلوبی دارند و بازار خوبی دارد. یکی از بهترین انواع نهال انگور ، قدیمی و بهترین فروش در بازار ایران.
خرید نهال انگور بلک سیدلس

خرید نهال انگور بلک سیدلس

این نوع نهال انگور به دلیل عملکرد بسیار خوب و کیفیت میوه در دسته ارقام تجاری قرار گرفته و بازار خوبی دارد. دانه های این درخت انگور تقریباً بزرگ و به رنگ سیاه است که طعم بسیار شیرین و خاصی دارد. از این نوع نهال علاوه بر اینکه برای تهیه کشمش به صورت تازه خورده استفاده می شود. این نهال انگور انتخاب خوبی برای باغداری است زیرا رقمی ارزان با ماندگاری 100 ساله است. انگور بلک سیدلس را می توان در اواسط سپتامبر برداشت کرد.
خرید نهال انگور بلک ویلیام

خرید نهال انگور بلک ویلیام

این رقم انگور از گونه های کمیاب و عجیب است که عطر و طعم خاصی دارد. شکل ظاهری آن نیز در مقایسه با انواع دیگر متفاوت بوده و بسیار خاص و جذاب است. این نهال های انگور در دسته ارقام با کیفیت و ارزان قیمت قرار گرفته اند که بازار فروش خوبی دارند. انگور بلک ویلیام میوه ها به صورت خوشه ای رشد می کنند و اندازه آنها تقریباً بزرگ است. طعم شیرین و بسیار خوبی دارد. دانه های این درخت انگور سیاه و مناسب برای خوردن تازه است.
خرید نهال انگور وایت کارنت

خرید نهال انگور وایت کارنت

این رقم انگور گونه ای بسیار خاص است و از ظاهری بسیار جذاب برخوردار است. این نوع نهال انگور با نام انگور فرنگی نیز شناخته می شود و در دو رنگ قرمز و سفید موجود است. رقم سفید آن دانه های سفید کوچک و جمع و جوری دارد که پوست آن بسیار شفاف است. انگور وایت کارنت مقاومت بالایی در برابر سرما دارد و در مناطق سردسیر رشد خوبی خواهد داشت. از یک طرف نهال انگور بخرید و از طرف دیگر سلطان بازار کشمش کشور شوید! قیمت نهال انگور؛ این رقم کاملاً شبیه انگور رد کارنت است.
خرید نهال انگور شمشیری

خرید نهال انگور شمشیری

این نژاد نهال انگور مانند برخی ارقام بسیار خاص و کمیاب است و از کیفیت و عطر و طعم بسیار خوبی برخوردار است. دلیل نامگذاری چنین رقمی انگور شمشیری شکل دانه های آن است که کشیده و نوک تیز است. این انگور طعم بسیار خوبی دارد و رنگ توت سیاه است و بیشتر برای خوردن تازه استفاده می شود. این نوع درخت انگور در مناطق معتدل بهترین رشد را خواهد داشت زیرا سرمای زیاد و گرما به بافت و ریشه گیاهچه آسیب می رساند.
خرید نهال انگور یاقوتی

خرید نهال انگور یاقوتی

این رقم نهال انگور مدت هاست که مورد توجه باغداران بوده و همیشه کاشته می شده است. توسط انگور به دلیل طعم و مزه و کیفیت خود به عنوان یکی از بهترین نهال ها معرفی شده است. این انگور در گروه ارقام اقتصادی قرار دارد و دارای عمر مفید تا 100 سال است. این درخت خشکی متوسط ​​و سرما را تحمل می کند ، اماکن بسیار سرد به ریشه و بافت گیاهچه آسیب می رساند. خوشه انگور یاقوتی دانه های ریز و فشرده ای دارد و فقط برای خوردن تازه استفاده می شود.
خرید نهال انگور شصت عروی

خرید نهال انگور شصت عروس

این رقم انگور در گروه نهال انگور ، گل رس متوسط ​​قرار دارد و کیفیت میوه این رقم خوب است. در مقایسه با نهال انگور ماندگاری بالایی دارد ، بنابراین می توان این محصول را برای مدت طولانی نگهداری کرد. این نهال از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند و دارای خوشه ای از بذرهای سفید بزرگ است. کیفیت بسیار خوب و عطر و طعم خوب این میوه باعث بازار فروش خوبی شده است. این انگور فقط برای غذای تازه استفاده می شود و قیمت نهال انگور در رده متوسط ​​قرار دارد.
خرید نهال انگور شامپاین

خرید نهال انگور شامپاین

این نهال انگور اصالتاً فرانسه است و یکی از ارقام بسیار مرغوب اما بسیار خاص است و بازار خوبی دارد. این انگور به صورت خوشه ای رشد کرده و دانه های قرمز نسبتاً بزرگی تولید می کند. این درخت انگور بی دانه است و در درجه اول برای خوردن غذا و آب میوه تازه استفاده می شود. طعم انگور شامپاین شیرین و مطلوبی است و از نظر اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد. این یکی از بهترین انواع نهال انگور در بازار ایران است.
خرید نهال انگور کندری زودرس

خرید نهال انگور کندری زودرس

این نوع نهال یکی از ارقام ارزان قیمت است که به دلیل کیفیت عالی می تواند بهترین گزینه محسوب شود. این نهال انگور عمر اقتصادی طولانی دارد و معمولاً در سال دوم یا سوم کاشت شروع به باردهی می کند. انگور کندری از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و مناسب ترین گزینه برای تهیه کشمش و آب میوه است. توت های این نوع تقریبا بزرگ و سیاه رنگ و طعم شیرینی دارند ، اواخر تابستان زمان برداشت انگور کندری است.
خرید نهال انگور فخری

خرید نهال انگور فخری

این نهال های انگور باید در آب و هوای نسبتاً گرم کاشته و در معرض آفتاب خوب قرار گیرند. این رقم مقاومت خوبی در برابر سرما نشان می دهد. بهترین فصل رشد این نهال ها بهار و تابستان است. از میوه آن می توان به عنوان غذای تازه و مصرف روزانه استفاده کرد. قیمت این نهال انگور در حدود محدوده قیمت مناسب برای نهال انگور است.
خرید نهال انگور چشم گربه ای

خرید نهال انگور چشم گربه ای

این نهال انگور دارای رشد بسیار قوی و بلندی است ، هنگام کاشت در هر محیط رشد قابل توجهی را مشاهده خواهید کرد. این درخت انگور در طول دوره رشد سطح زیادی را اشغال می کند. میوه های این نهال ها توت دانه دار دارند. خوشه های آن نیز کوچک است ، اما باید بدانید که به طور گسترده ای رشد می کند. کم آبی و ضخیم بودن پوست میوه های این نهال از مهمترین ویژگی های این نهال است. عطر و طعم نهال ها قابض است و به همین دلیل زیاد به عنوان غذا استفاده نمی شود.
خرید نهال انگور رازقی

خرید نهال انگور رازقی

این نهال های انگور به طور کلی در آذربایجان پرورش داده می شوند و عمدتا برای مصرف تازه و مصرف آجیل پرورش می یابند. البته باید بدانید که همزمان با تهیه آب ، مقدار کمی نیز استفاده می شود. زمان برداشت میوه برای این درخت انگور اکتبر است و یکی از انگور های اواخر محسوب می شود. دم دسته های آن بلند و سبز است ، مقدار قند این نهال بیشتر از سایر نهال ها است و ویتامین های زیادی دارد.
خرید نهال انگور الحقی

خرید نهال انگور الحقی

همچنین می توانید این نوع نهال انگور را در دو نوع سیاه و سفید خریداری کنید. مهمترین مصرف مه میوه های این نهال ها برای میوه های تازه و خشک است. این گیاه معمولاً در آذربایجان کاشته می شود و یکی از بهترین نهال های انگور در منطقه است. جوانه انتهایی این نهال بسته است و حاوی کرک های بلند است. خوشه های این درخت انگور کوتاه و گل های آن کاملاً رشد کرده است.
خرید نهال انگور مایه مو

خرید نهال انگور مایه مو

به طور معمول ، بعد از ظهور و رشد میوه های این انگور ، باید فوراً مصرف شود. در نتیجه ، به عنوان مصرف تازه شناخته می شود و فروخته می شود. میوه هایی که از این نهال های انگور رشد می کنند توت های دانه ای گرد و سفید دارند. از آنها برای تولید سبزیجات و کشمش زیاد استفاده می شود ، بنابراین باید بدانید که بسیار ارزان است. آنها همچنین از این انگور برای تهیه دوشاب و شیره استفاده می کنند.
خرید نهال انگور مروارید

خرید نهال انگور مروارید

این نهال انگور دارای میوه های سفید است که توت آنها نیز بدون دانه است. در نتیجه ، فقط برای تهیه کشمش استفاده می شود. برگهای این درخت بسیار سبز و براق هستند و به همین دلیل برای تهیه دلمه از آن استفاده زیادی می کنند. به طور کلی ، باید بدانید که میوه های این درخت انگور در درجه اول برای خوردن و مصرف افراد است.
خرید نهال انگور گزن دایی:

خرید نهال انگور گزن دایی:

این نمونه دیگری از یک نهال است که انگور توت های بزرگ و گرد دارد. توت این انگور بسیار بزرگ است و پوست توت آن ضخیم و شکننده است. رنگ آن سفید ، تا حدودی مایل به زرد است. گروه های آنها تا حدودی کمیاب هستند و نیاز به مراقبت دارند. کشمشی که تولید می شود از کیفیت و سیاه برخوردار است. برگهای این نهال انگور ناهموار و به رنگ سبز تیره است.
خرید نهال انگور کندمه

خرید نهال انگور کندمه

پوست میوه های این نهال انگور قرمز تیره است اما باید بدانید که آب آن سفید است. این رقم از آن دسته نهال هایی است که زودرس است و رشد آن بسیار کوتاه است. دانه دانه بودن میوه های این رقم از ویژگی های دیگر است. اگر بلافاصله بعد از رسیدن آن را انتخاب نکنید ، دسته های آن می توانند روی گیاه پوسیده شوند. از میوه های کنده درخت انگور برای خوردن تازه و کشمش استفاده کنید.
خرید نهال انگور تبر زه

خرید نهال انگور تبر زه

نوع دیگری از نهال انگور که حبه های این نوع نهال انگور است که بذر و کشیده است. عطر و طعم آن بی نظیر و عالی است. رنگ آن سفید مایل به زرد است اما گاهی به رنگ قرمز دیده شده است. کشاورزان ارومیه برای بهبود شنوایی مقداری در گوش خود می گذارند. کشمش از این درخت انگور؛ بسیار عالی و با کیفیت است که البته باید بدانید که نادر نیز هست.
خرید نهال انگور دیزماری

خرید نهال انگور دیزماری

حبه های این نوع نهال انگور دارای بذر است و به شکل بیضی است. زود رسیدن میوه های این نهال از مهمترین خصوصیات آن است و رنگ آن مایل به سفید مایل به زرد است. برگهای این نهال سه برش دارند و یکی از بهترین نهالهای انگور نیستند. نوع اصلی مصرف این انگور برای مصرف تازه است که در برخی موارد برای تولید کشمش نیز استفاده می شود.
خرید نهال انگور دست ارچین

خرید نهال انگور دست ارچین

ویژگی مهم میوه های این نهال انگور این است که در تابستان استفاده نمی شود. بلکه خوشه های آن که تا حدی بزرگ هستند ، برای زمستان به صورت آونگ به خوبی نگه داشته می شوند. شکل میوه این انگور بیضی است و برای کشمش نیز استفاده می شود. در واقع ، باید بدانید که مهمترین کاربرد کشمش است و قیمت نهال انگور ارزان است.
خرید نهال انگور دست ارچین

خرید نهال انگور دست ارچین

ویژگی مهم میوه های این نهال انگور این است که در تابستان استفاده نمی شود. بلکه خوشه های آن که تا حدی بزرگ هستند ، برای زمستان به صورت آونگ به خوبی نگه داشته می شوند. شکل میوه این انگور بیضی است و برای کشمش نیز استفاده می شود. قیمت نهال انگور در این شکل موجود نیست.
خرید نهال انگور شیرازی

خرید نهال انگور شیرازی

شما می توانید این نهال انگور را در هر شرایط آب و هوایی بکارید ، فقط باید از آن مراقبت کنید. میوه های این انگور در دو رنگ سبز و سیاه است که می توانید هرکدام را که می خواهید بکارید خریداری کنید. دیرتر از سایر نهال ها است و بنابراین برای تولید آن باید بیشتر صبر کنید. شکل خوشه های این رقم مخروطی و دم خوشه ها بلند است. هنگام کاشت نهال انگور ، این رقم در شیراز بسیار رایج است.

معرفی نهال انگور

انگور یکی از محبوب ترین و مقوی ترین میوه هایی است که در تابستان و پاییز استفاده می شود. انگور از خانواده انگور است و در انواع دانه ای و بدون دانه یافت می شود. انگور در اندازه های مختلف و در رنگ های زرد ، سیاه ، قرمز و سبز قابل تولید است. نهال انگور گیاهی خزنده است که برای ایستادن به داربست نیاز دارد. ایران یکی از ده تولید کننده برتر انگور در جهان است.
میوه انگور را می توان در همه مناطق با آب و هوای معتدل کاشت. در ایران تقریباً در همه جا گیاه انگور قابل کاشت است. میوه انگور سالهاست که توسط انسان استفاده می شود. در مصر باستان ، درخت انگور به طور گسترده ای کشت می شد.
ایرانیان باستان از انگور به عنوان دانه های مروارید یاد می کردند و آنها را در مناطق مختلف کشت می کردند. به محل پرورش نهال انگور تاكستان گفته مي شود. نام دیگر درخت انگور مو است ، به همین دلیل به باغ انگور باغ مو نیز گفته می شود. در ادامه با خواص میوه انگور آشنا خواهیم شد.

انگور یکی از میوه هایی است که تمام قسمت های آن در آن استفاده می شود. انگورs نابالغ یا غوره در انواع خورشت ها و غذاها استفاده می شود. غوره همچنین یک ترشی خوشمزه است که از انگور غوره تهیه می شود. دانه های انگور علاوه بر خاصیت درمانی و دارویی ، برای تولید روغن دانه انگور استفاده می شود. میوه انگور به صورت تازه خورده می شود.
کشمش و کشمش نیز از دانه های انگور تهیه می شود. انواع مربا ، ژله ، آب انگور ، سرکه ، مارمالاد و شراب از دانه های انگور بدست می آید. یک نهال انگور بالغ ، یعنی یک نهال 10 ساله ، می تواند تا 200 کیلوگرم انگور در سال تولید کند.
بنابراین ، داشتن یک تاکستان به عنوان یک شغل سودآور و با بازده بالا مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد. نهال انگور تا سه سال میوه نمی دهد و به طور کلی از سال چهارم باردهی شروع می شود. دانه های انگور خواص بسیاری دارند. این میوه مغذی برای تقویت قدرت بدنی ، زیبایی پوست و مو ، جلوگیری از ریزش مو ، درمان میگرن ، تقویت بینایی ، کاهش کلسترول خون ، جلوگیری از سرطان پستان ، درمان آسم و یبوست مفید است.
انگور حاوی انواع ویتامین های گروه B ، ویتامین K ، ویتامین C ، ویتامین E ، فولات ، آهن ، کلسیم ، منیزیم ، منگنز ، پتاسیم ، سدیم ، روی و فسفر است. بعلاوه ، انگور حاوی مقادیر زیادی فیبر است که برای سیستم هضم و هضم غذا مفید است.

روش های مختلفی برای کاشت نهال انگور وجود دارد. هر روش کاشت در شرایط مختلف استفاده می شود.
روش قلمه زدن: برای قلمه زدن طول قلمه ها باید بین 60 تا 80 سانتی متر باشد. پاییز بهترین زمان برای قلمه زدن است. پس از انتخاب شاخه های مناسب ، آنها در یخچال یا زیر ماسه های نرم و مرطوب که درجه حرارت آنها تا بهار کم است ، ذخیره می شوند. در بهار قلمه ها را در زمین می کارند. برای انتخاب قلمه ها از شاخه های یکساله یا دو ساله استفاده می شود.
روش پیوند: احیای درختان پیر و کم بازده انگور از طریق پیوند. برای این کار جوانه مورد نظر را در داخل تنه درخت قرار می دهند. این کار را می توان برای پرورش نهال برای انگور انجام داد.
نحوه خیساندن شاخه ها: در این روش شاخه های یک ساله زیر زمین قرار می گیرند. برای این کار باید شاخه های سالم و قوی را در پاییز انتخاب کنید و به آنها فرصت جوانه زدن و ریشه دادن دهید.
در این روش نهال های تهیه شده در فواصل زمانی مشخص و در چاه های حفر شده قرار می گیرند.
کاشت بذر درخت انگور و کاشت بذر از دیگر روش های کاشت درخت انگور است. کاشت بذر از انگور برای تولید مثل و ایجاد گونه های جدید استفاده می شود ، بنابراین یک روش کاشت رایج نیست.

نهال انگور به طور کلی در آب و هوای معتدل رشد خوبی می کند. حداقل و حداکثر درجه حرارت مطلوب برای رشد درخت ما انگور بین 10 تا 40 درجه سانتیگراد است. درختان انگور در برابر سرما زمستان بسیار مقاوم هستند ، اما بادهای شدید به آنها آسیب زیادی می رساند.
معمولاً در بهار ، وقتی هوا گرم می شود ، در محدوده دمایی ما بین 10 تا 15 درجه سانتیگراد ، جوانه زنی و فعالیت درخت انگور شروع می شود. در طول بهار و تابستان ، داشتن نور خورشید و دمای بالا تأثیر مثبتی در رشد و نمو نهال دارد.
خاک مناسب برای کشت انگور خاکهای رسی ماسه ای است که زهکشی خوبی دارند. خاک های اسیدی یا شور برای کاشت انگور مناسب نیستند.
درخت مو برای رشد مناسب و عملکرد بالا به نیتروژن ، پتاسیم ، منیزیم و کلسیم نیاز دارد. برای تغذیه نیتروژن می توان از کود برگ با غلظت یک درصد استفاده کرد. از کودهای شیمیایی حاوی ترکیبات فوق می توان در پای نهال های انگور یا در حفره حفر شده هنگام کاشت نهال استفاده کرد.
یکی از متداول ترین روشها برای کاشت انگور کاشت نهال انگور است. برای کاشت نهال ابتدا خاک را کود کرده و سپس آنرا باز کنید. این به داشتن بافت صاف خاک و زهکشی مناسب خاک کمک می کند. تاکستان ها معمولاً به جوی ها و پشته ها تقسیم می شوند. بنابراین ، نهالها را در پشته کاشته و از نهرها برای آبیاری استفاده می شود.

فواصل مناسب برای کاشت نهال های ما بین 100 تا 150 سانتی متر است. عمق متوسط ​​چاه ها نیم متر و قطر چاه نیم متر در نظر گرفته شده است. برای کارایی بهتر ، مقداری کود در هر چاه ریخته می شود. در اینجا می توان برای رشد بهتر گیاه مقدار کمی آهک به کود افزود. برای هر نهال انگور داربست در نظر گرفته شده است تا نهال به زمین نیفتد.
پس از کاشت نهال ، داخل سوراخ را با خاک و کود پر کرده و با اعمال فشار آن را محکم کنید. بعد از کاشت نهال نوبت به آبیاری باغ می رسد. در این مرحله باید آبیاری کافی انجام شود. آب فراوان موجود در این مرحله باعث رشد و نمو نهال ها می شود.
نکته مهم هنگام تهیه نهال انگور این است که قبل از کاشت نهال در زمین ، ابتدا آنها را به مدت 24 ساعت کاملاً در آب خیس کرده و کاملاً خیس کنید. سپس نهال ها را برداشته و بلافاصله تا یک ساعت در محل اصلی بکارید. این امر برای جلوگیری از هوازدگی نهال ضروری است.
پاییز زمان مناسب کاشت نهال گردو انگور است. در این زمان گیاه غیرفعال است. کاشت نهال در زمین چندین ماه به آن استراحت می دهد. پس از این دوره و با آغاز بهار ، نهال ها شروع به رشد و نمو می کنند. با این حال ، در برخی موارد ، نهال ها در اوایل بهار و قبل از شروع درختان انگور در خاک اصلی کاشته می شوند. در این زمان نهال ها پس از کاشت در زمین شروع به جوانه زدن و رشد می کنند.
نهال انگور ارقام و گونه های مختلفی دارد. درختان انگور بر اساس آب و هوا و سایر خصوصیات به ارقام مختلف تقسیم می شوند. غربن هال با تولید و عرضه بیش از 30 نوع مختلف نهال پیشرو در تولید انواع نهال در ایران است. هر یک از این نهال ها از نظر شکل ظاهری ، طعم ، شرایط آب و هوایی و روش های مراقبت متفاوت هستند.

ارقام نهال انگور موجود در غرب نهال شامل نهال کشمش بدون دانه ، نهال ردکارن ، نهال لال حسینی ، نهال کندری ، نهال خلیلی ، نهال قزل اوزوم ، نهال فیلم بدون بذر بدون بذر ، نهال عسگری ، نهال نهال سیاه ساهبی ، ساردش ، شاذانی نهال نهال رد گلوب، نهال مروارید ، نهال کریسمس بدون بذر ، نهال کشمش زرد بدون بذر ، نهال بدون گل قرمز ، نهال سیاه و سفید ، ویلیام بلک ، نهال کارنت سفید ، نهال شمشیر ، نهال یاقوت ، شصت نهال عروس ، نهال شامپاین و نهال افتخار می کنند . هر یک از این نهال های انگور با کیفیت و قیمت مناسب را می توان از غربن هال خریداری کرد. برای بررسی بهترین نهال انگور و سفارش مناسب ترین نوع بر اساس مساحت محل کاشت و هدف از کاشت نهال ، لطفاً با کارشناسان در غربن هال مشورت کنید.
نهال انگور با توجه به مناطق مختلف و شرایط آب و هوایی انتخاب می شود. بنابراین بهترین نوع نهال با توجه به وضعیت هر منطقه تعیین می شود. به طور کلی ارقام نهال سردشت ، نهال کشمش و نهال یاقوتی از ارقام پرفروش و محبوب نهال هستند. درخت انگور در مناطق معتدل با تابستانهای معتدل و زمستان های معتدل به خوبی رشد می کند. در مناطق سردسیر می توان ارقام نهال سیاه سردشت ، نهال لال حسینی ، نهال کارنت قرمز ، نهال فیلم بدون بذر بدون بذر ، نهال کشمش زرد ، نهال کارنت سفید و نهال فخری کاشت. اگرچه مناطق گرمسیری برای کاشت درختان انگور مناسب نیستند ، برخی از ارقام نهال انگور مانند انگور عسگری و یاقوتی را می توان در این نوع آب و هوا کشت کرد.
برای آبیاری تاکستان روشهای مختلفی مانند غرق شدن آب ، آبیاری قطره ای یا بارانی استفاده می شود. بهترین راه برای آب دادن به انگور روش پودل است. با این وجود ، در مناطقی که غرقابی امکان پذیر نیست ، آبیاری قطره ای گزینه مناسبی است. مشکل دیگر این است که میزان آب مورد نیاز نهال ها مستقیماً به دمای هوا بستگی دارد. بنابراین مناطق با دمای بالا به آب بیشتری احتیاج دارند. مسئله مهم دیگر نوع خاک در محل کاشت انگور است. خاک رس سنگین است و ریشه های گیاه کمی تا حداکثر یک متر گسترش می یابد. خاک های رسی شنی زهکشی بهتری دارند و عمق ریشه ها گاهی به 5 متر می رسد. خاکهای سبک و ماسه ای از نفوذ پذیری بالایی نیز برخوردار هستند. در این نوع خاک عمق ریشه ها به 6 متر می رسد. آبیاری نهال انگور بسته به دمای هوا به 500 تا 1400 سی سی آب در هر نهال نیاز دارد.

 در ماه های گرم سال ، یعنی ژوئن تا اوایل اکتبر ، نهال های انگور به دلیل گرمای هوا به آبیاری اضافی نیاز دارند. در این دوره ، نهال ها هر هفته به آبیاری کافی احتیاج دارند. نکته مهم دیگر از بین بردن علف های هرز در پایه نهال های انگور است. در اوایل بهار علفهای هرز را با دست یا بیل می برند. درختان انگور می توانند تحت تأثیر آفات مختلف قرار گیرند. انگور یکی از آفات درخت مو است. برای از بین بردن این آفات باید تاکستان را سمپاشی کرد. همچنین بیماری هایی مانند سفید شدن داخلی مو ، پوسیدگی ریشه مو و سفید شدن سطحی مو وجود دارد که از نظر قارچی ریشه دارند. برای دفع این آفات از گوگرد پودر شده یا قارچ کش استفاده می شود.
بسته به نژاد نهال انگور از باغهای انگور برداشت کنید. و شرایط آب و هوایی محل کاشت متفاوت است. زمان برداشت دسته های انگور معمولاً از جولای آغاز می شود و تا پایان ماه اکتبر ادامه دارد. جمع آوری دسته های انگور با زحمت و با دست انجام می شود. عملکرد درختان بالغ و سالم به 200 کیلوگرم می رسد. نهال انگور در برخی ارقام از سال دوم بازده می دهد و کم کم به حداکثر بهره وری خود می رسد تا سال دهم. در باغ های انگور با کیفیت بالا ، میزان برداشت انگور به پنجاه تن در هکتار می رسد. توجه به این نکته مهم است که معمولاً در سال اول و دوم ، نباید انتظار هیچ گونه نهال جدیدی را داشت ، بنابراین هنگام خرید نهال ، باید زمان بهره وری نهال را در نظر گرفت.
هرس درخت انگور یکی از مهمترین اقدامات برای افزایش بهره وری و رشد گیاه خواهد بود. بدون هرس نهال انگور ، عملکرد کاهش می یابد و درخت مقاومت خود را از دست می دهد. نکته مهم این است که نهال ها در سال اول هرس نمی شوند. در این سال ، به دلیل تازه بودن نهال ، به گیاه امکان رشد و نمو را می دهد. از سال دوم ، برگهای خشک را جدا کنید ، شاخه های نازک تازه را در کنار شاخه های اصلی قرار دهید.

در سالهای بعد نیز همین کار را انجام دهید. به طور کلی هر سال حدود 90٪ شاخه های جدید را هرس کنید تا رشد گیاهچه افزایش یابد. شاخه های اصلی را هرگز کوتاه نکنید. بهترین زمان برای هرس درختان مو در ماه مارس یا اواخر پاییز است. در این زمان نهال انگور؛ خواب است و می توان بدون آسیب رساندن به نهال هرس کرد.
کاشت نهال انگور و ایجاد تاکستان انگور کاری پردرآمد و پاداش آور است. انگور یکی از میوه های پرمصرف در صنایع مختلف است. از میوه انگور همچنین به عنوان میوه تازه ، کشمش ، مربا و ژله ، آب انگور ، سرکه یا روغن بادام آن استفاده می شود. بنابراین ، شما همیشه مشتریان زیادی برای انگور پس از برداشت خواهید داشت. از طرف دیگر ، نهال انگور بخرید. در آب و هوای معتدل به خوبی رشد می کند ، بنابراین می توان آن را در بیشتر ایران کشت کرد.
نهال انگور به خوبی پوشیده شده ، در برابر بسیاری از شرایط سخت مقاومت خواهد کرد. هر درخت حداکثر 200 کیلوگرم انگور تولید می کند. نهال انگور در برابر خشکسالی ، سرمای زمستان ، گرما و نوع خاک مقاوم است. از طرف دیگر می توانید از ارقام نهال پربازده برای سودآوری بالاتر استفاده کنید. میوه انگور این ویژگی را دارد که اگر به موقع فروخته نشود ، می توانید آنها را به کشمش تبدیل کرده و در بازار بفروشید. همانطور که مشاهده می کنید ، کاشت نهال انگور. این مزایای اقتصادی زیادی دارد و یک تجارت سودآور محسوب می شود.

غربن نهال اصلی ترین و بزرگترین مرکز تولید انواع نهال انگور در ایران است. در این مرکز بیش از 30 نوع نهال با بهترین کیفیت و قیمت مناسب تولید و عرضه می شود. برای هر یک از نهال های عرضه شده توضیحات کاملی در دسترس است ، بنابراین می توانید مناسب ترین ارقام نهال را بر اساس هدف خرید و منطقه کاشت نهال تهیه کنید.

گفتگوی واتساپ